reklama

5 věcí, které máte udělat, až si budete připadat stará

Pokud se někdy začnete cítit stará, vzpomeňte si na následujících pět činností, díky kterým si zase budete připadat mladá, svěží a krásná.

Foto: Isifa/Thinkstock

Na někoho to přijde v den čtyřicátých narozenin, někdo se začne cítit starý v padesáti, jiný až v šedesáti, a někdo třeba vůbec. Každopádně pokud to jednou přijde, vzpomeňte si na následujících pět činností, díky kterým si zase budete připadat mladá, svěží a krásná. 

Jednoduše proto, že vás rozveselí a vyzkoušíte díky nim něco nového, o čem jste si možná doteď myslela, že je to jen pro lidi kolem dvacítky.

1) Pořiďte si kolo

Až se vás v rodině budou ptát, co si přejete k Vánocům, řekněte, že moderní městské kolo. Když se na něj všichni složí, nebude je to stát tolik a vám se bude chtít vyjet rozhodně víc, než při představě, že byste ze sklepa měla tahat starou skládačku. 

Vezměte si příklad z moderních evropských zemí jako je Dánsko nebo Holandsko, kde jezdí na kole úplně všichni a za úplně každého počasí. Vážně není důvod (snad kromě těch vážných zdravotních), proč jezdit pořád všude autem nebo městskou dopravou. Protáhnete svaly, a když občas vyjedete i za město nebo do parku, nadýcháte se aspoň čerstvého vzduchu.

2) Oslovte muže

Co na tom, že máte doma děti a manžela. Kvůli jednomu rozhovoru s cizím mužem vám nikdo hlavu neutrhne. Když pojedete vlakem s cizím pohledným mužem, který se na vás pěkně směje, seberte všechnu odvahu a poprvé v životě to buďte vy, kdo osloví muže.

Pokud žádného muže ani děti nemáte, zkuste to klidně víckrát. Nikdy nevíte, jakého zajímavého člověka vám osud přihraje, tak tomu jděte trochu naproti. A i kdyby se z něj nakonec vyklubal nevzdělaný pitomec, alespoň vám cesta rychleji utekla.

3) Plavejte nahá

O počasí teď nechceme nic slyšet. Když je čas udělat šílenou věc, tak se vším všudy. Až na vás půjde splín, vezměte auto, partnera nebo kamarádku a jeďte někam k řece nebo k rybníku, zahoďte oblečení a vrhněte se do něj, i kdyby pršelo. Uvidíte, jak očistný a uvolňující účinek to bude mít.

Čtěte také: Hvězda Ordinace na nejtěžším kurzu sebeobrany na světě

Pro jistotu si s sebou vezměte teplé oblečení a horký čaj. Anebo se poohlédněte, jestli se někde ve vašem okolí nepořádají kurzy nahého plavání, nebo třeba nahé jógy. Je to teď velká móda.

4) Opijte se

Pamatujete si na ty večírky, které jste absolvovala ve svých dvaceti? Táhli jste to s kamarády až do rána a bylo vám v podstatě jedno, co ten večer vypijete, nebo sníte. Tehdy šlo jen o to se bavit až do bezvědomí. Obrazně řečeno.

Nic vám přitom nebrání, abyste to samé udělala klidně hned tenhle pátek. Posbírejte kamarádky, partu ze střední, nebo kolegy z práce a vyrazte na tour de bar. Pokud se bojíte veřejné ostudy, nebo se nechcete v místním klubu potkat se svými dospívajícími dětmi, uspořádejte si soukromý večírek doma.

5) Jděte fandit

Je vlastně jedno kam. Sežeňte si nějakého parťáka a běžte třeba na hokej, fotbal, na dostihy, nebo třeba na okresní motokros. Přestože danému sportu vůbec nerozumíte, vyberte si svého favorita a tomu fanděte. Dejte si tu pivo do kelímku, nakupte nebo nakreslete vlaječky, a uvidíte, že si během zápasu na svůj věk ani nevzpomenete.

Mimochodem, na zmíněných dostizích můžete i sázet, a o to větší adrenalin zažijete. Pokud jim vůbec nerozumíte, oslovte jednoho z elegantních pánů v klobouku (viz bod číslo dvě), který se v tom jistě vyzná a jistě vám rád vysvětlí, jak se v seznamu koní orientovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vesnice mě donutila změnit život. Odešla jsem z práce

Prostě, vlastně, jako. Na jakém slovu jste závislí vy?

5 znamení, že nejste tak chytří, jak jste si mysleli

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama