reklama

5 strašných tajemství, která vám v hotelu neřeknou

Než se zase vydáte někam na cesty, tyhle informace se vám určitě budou hodit...

Foto: Thinkstock

Anonymní zaměstnanci hotelů deníku Independent prozradili tajemství, která by hostům neměli nikdy říkat. Dost možná by je to totiž od pobytu v hotelu odradilo.

Nemůžeme se s vámi o ně nepodělit. Co tedy hotely o svých pokojích raději tají?

1) Smrt

Lidé bohužel umírají všude, a ani hotelové pokoje nejsou výjimkou. Kolik lidí zemřelo v daném hotelu, nebo snad dokonce v konkrétním pokoji samozřejmě patří mezi nejstřeženější tajemství místního personálu. 

"Jednou jsem zažil, že se muž v hotelovém pokoji dokonce oběsil. Objevila ho pokojová služba během úklidu. Personál samozřejmě zavolal policii i záchranku, ale vyšetřování i odvoz těla proběhly tak diskrétně, že o tom ostatní hosté neměli ani ponětí," vypráví jeden ze zpovídaných lidí, který pracuje v hotelu.

2) Celebrity

Je dost možné, že už jste někdy v životě ve stejnou dobu byli ve stejném hotelu jako nějaká známá osobnost, ale nevíte o tom. Pokud si to celebrita přeje, personál vše ochotně zařídí tak, aby se o jejím pobytu nikdo nedověděl. V hotelu klidně může být ubytovaný celý hokejový tým plný slavných hvězd, ale vy o tom nemusíte mít ani tušení. 

3) Aférky

Už na recepci každého hotelu samozřejmě poznají, že jste tu takzvaně za nevěrou. Poznají, že muž, se kterým jste dorazila, k vám oficiálně nepatří a že se tu tak trochu ukrýváte. Je jim to jasné ještě dřív, než jim podáte občanky. Ale přesto je to věc, kterou hotelový personál nikdy nikomu neprozradí. Tohle nepsané pravidlo funguje tak trochu jako lékařské tajemství.

Čtěte také: 10 nejkrásnějších zámeckých hotelů na světě. Včetně českého

Vy možná máte pocit, že když vaše tajemství odhalí, udělají z toho aféru, ale ve skutečnosti je to vůbec nezajímá. Nejste totiž zdaleka první a ani poslední, kdo sem zavítal ze stejného důvodu.

4) Policie

Vůbec nezáleží na tom, jestli jsou hotely dobré nebo špatné, ale skoro všechny mají velmi dobré vztahy s místní policií. Není to kvůli tomu, že by snad svým hostům nevěřili a chtěli je mít pod dohledem. Jde spíš o to, že se tu střídá spousta lidí, nikdy nevíte, kdo další do hotelu pronikne, a tak je velká pravděpodobnost, že nastanou potíže. Když se znáte s policií, můžete je vyřešit rychleji a hosté jsou zase spokojení.

5) Čistota

Tohle téma by vydalo na samostatný článek. Snad každý zaměstnanec hotelu v tomhle tajném průzkumu potvrdil, že je lepší se moc nedotýkat přehozů na postel, přikrývek bez povlečení nebo dálkových ovládání na televizi. Asi ani závěsy se nečistí příliš často. Určitě nikdy nepijte ze skleniček, které jsou postavené na umyvadle. Ty se prý také nemyjí do doby, kdy je na nich viditelná špína.

Vždycky také raději zkontrolujte, že je láhev s vodou doopravdy nenačatá. Radši se nikdy nedívejte pod postel, nic si pod ni neskladujte, a to samé udělejte také se špatně dostupnými policemi ve skříni.

Než se posadíte na židli nebo křeslo, raději přes ně přehoďte čistý ručník. Podle zasvěcených je úplně normální, že si na ně lidé před vámi sedali nazí a mezitím je nikdo nevyčistil, ani neutřel. A ještě jedna věc: štěnice jsou prý v hotelech mnohem častější než byste si mysleli.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejlepší místa, kde se schovat před zimou

Nekažte si náladu: 5 zbraní proti ošklivému počasí

Test: Zvládli byste školu vaření Zdeňka Pohlreicha?

Jelínek: Bilesová měla být hrdinka, sportovci jsou pod tlakem, chodí i výhrůžky smrtí | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama