reklama

5 romantických tipů, jak strávit zamilovaný víkend

Jste po uši zamilovaní. Jak naplnit společné volné chvíle? Mělo by to být něco výjimečného, romantického, určeného pro něho a pro ni... Právě takové tipy vám nabízíme.

Foto: Isifa/Thinkstock

Jste po uši zaláskovaní a konečně máte příležitost si vychutnat vzájemnou blízkost a být jen spolu. V posteli ale nemůžete - škoda! - zůstat už napořád.

A tak se zamýšlíte nad tím, jakým zajímavým programem naplnit společné volné chvíle. Mělo by to být něco výjimečného, romantického, určeného pro zamilované... Právě takové tipy vám nabízíme.

Projeďte se lodí po Vltavě

Prohlédněte si pražské památky z úplně jiného úhlu, než jste zvyklí, od hladiny Vltavy. Elegantní, dřevem obložená loď s vámi propluje centrem metropole a na polibek, který si dáte pod Karlovým mostem, určitě jen tak nezapomenete.

Čtěte také: Na malostranském hřbitově leží svatá holčička

"Na palubě motorové lodi Explorer se můžete opalovat či kochat krajinou. Zkušený a pohodový kapitána vám na chvíli půjčí i kormidlo. Při vícedenní plavbě se loď snadno promění v klasický apartmán, do něhož se vejde až dvanáct lidí. Všechny starosti můžete pak hodit za hlavu, posádka se postará o řízení lodě i o stravování. Doplout s ní můžete nejen pod Slapy či do Českého Švýcarska, ale klidně třeba až do Amsterdamu," láká Daniel Hagen ze společnosti Dutchmasters.

Ustelte si mezi květy

Na toulkách v pohádkovém v Průhonickém parku to půjde snadno - právě totiž kvetou pozdní rododendrony. Osu park tvoří potok Botič, na kterém jsou jako korálky na šňůře navlečeny tři rybníky. Původní přirozené lesy na okrajích se plynule mísí s cizokrajnými dřevinami a rostlinami. V parku najdete krásné staré duby, borovice, lípy a jilmy, ale také duby, javory, smrky, jedle, jalovce či túje. Lesní porosty i skupiny stromů a keřů se střídají s volnými lučními plochami a vodními hladinami. Cesty jsou vedeny v přirozených křivkách, sledují tvary terénu a zpřístupňují romantické vyhlídky do krajiny. Za tím vším ční v pozadí pohádkový zámek.

Není divu, že místní pohádková krajina inspirovala spoustu filmařů. Na zámku a v parku byla natočena řada filmů, namátkou můžeme jmenovat: Baron Prášil, Hostinec U kamenného stolu, Císařův pekař a Pekařův císař, Princezna se zlatou hvězdou, Popelka, Třetí princ, S čerty nejsou žerty… A když bude romantika k nesnesení, můžete se na zámeckém nádvoří rovnou oženit či vdát.

Zamkněte si lásku na dva západy!

Zamkněte svou lásku na tisíc západů a klíč zahoďte do hluboké vody, aby vás už nikdy, nikdo a nic nemohlo rozdělit! Romantický zvyk se z Itálie rozšířil po celé Evropě a připomíná most Milvio, na kterém byl prý roku 269 umučen patron všech zamilovaných, sv. Valentýn.

Doporučujeme: Nejzáhadnější místa ČR: Hřbitov z Erbenovy balady

Jak zachovat lásku navěky? Rukou společnou a nerozdílnou napište na visací zámek svá jména či iniciály a rok, kdy jste svůj láskyplný vztahu uzamkli. Zámek potom pověste na mříž u mostu a klíček hoďte do řeky. Zavře se nad ním voda, a nikdo další se už mezi vás nevetře. Možná jedině rozzlobený městský úředník s tím, že ničíte památku...

Mosty lásky se staly fenoménem v mnoha evropských městech. Paříž má zámečkovou sbírku u Notre-Dame, Moskva na Treťjakovském mostě a Praha? Zámky lásky najdete hned na dvou místech: na Kampě u náhonu Velkopřevorského mlýna a také na Karlově mostě.

Vlezte si do vinné kádě

Lázně sv. Anežky nabídnou koupel v dřevěné kádi s vířivkou, navoněnou přírodními vinnými výtažky. Ta je blahem sama o sobě, láhev chlazeného chardonnay a něžná masáž ušlechtilými esenciálními oleji pak zázrak dokonají. Odpočívat budete v naprostém soukromí na slamníku potaženém bělostným prostěradlem, na lůžku s nebesy. Co si přát víc?

Že jste spíš na pivo? Nevadí! Pivní lázně existují také a jsou příjemné úplně stejně. Nebo si rovnou...

Skočte na jedno orosené!

Máte už dost romantiky? Venku je třicet stupňů ve stínu, kamenné zdi sálají horkem a jazyk se vám lepí na patro? Zapadněte do putyky! České pivo je nejlepší na světě - to ví každý! Dobré pivo ovšem nestačí, musí být také dobře ošetřené.

Ne nadarmo se říká, že pivo sice vaří v pivovaru, ale dělá ho výčepní. Správný hospodský nešetří vodou. Samozřejmě ne v půllitrech, ale ve trubkách! Ty se totiž musí denně pořádně propláchnout, jinak získá i dobré pivo cestou do pípy nakyslou pachuť a podivnou vůni.

Kde se o pivo dobře starají? Třeba v pivnici U hrocha na Malé Straně. Nenápadná hospůdka leží přímo centru, a přece mimo turistické trasy, které kousek nad ní zabočují od Nových zámeckých schodů do Malostranské náměstí. Otevřeno má denně od 12 do 23.30 hodin a když to stihnete mezi druhou a třetí, mohli byste urvat i místo u stolu. Místní plzeň je prostě dokonalá, štamgasti barvití, záchodky na jedno nadechnutí... Knajpa, jak má být!

zdroj: Praha-levne.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Příběh: Je mu 31 let a chodí s ženou o 60 let starší

Láska? Zapomeňte! Ze ženy dělají matku hormony!

10 způsobů, jak využít okurku: Na slimáky, leští nerez i jako detox

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama