reklama

5 nejlepších deskových her na dovolenou!

Chystáte se s celou rodinou k moři, nezapomeňte si přibalit nějakou stolní hru. Máme pro vás 5 nejžádanějších!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Dovolená je zábava pro celou rodinu, pokud se chystáte proležet své volno na pláži, nezapomeňte si přibalit společenské hry. Vybrali jsme pro vás 5 nejpopulárnějších.

Koupání, opalování, stavění z písku, to vše vás čeká, když vyrazíte k moři. Abyste se nenudili, můžete si do svého zavazadla ukrýt překvapení pro všechny členy rodiny. Co vás nejvíce baví?

Česko otázky a odpovědi Junior

Cena: 539 Kč

Počet hráčů: 2-6

Hra obsahuje 1200 otázek, které byly vytvořeny s ohledem na znalosti dětí již od 10 let. Týkají se České republiky a jejich obyvatel. Jsou rozdělené do čtyř okruhů: lidé a společnost, příroda a geografie, kultura a různé. Děti o učení na prázdninách nechtějí ani slyšet, ale takto si zábavnou formou procvičí své vědomosti.

Osadníci z Katanu

Cena: 799 Kč

Počet hráčů: 3-4

Staňte se vládcem ostrova. Osadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě. A čím tato hra jednoznačně předčí jiné deskové hry? Nejspíš svou variabilitou herního plánu. Každá partie je originální a jiná. Spolu s protihráči osidlujete ostrov Katan.

Vítězem se stává hráč, který vybuduje nejmocnější osídlení. Neváhejte a pomocí promyšlené strategie ovládněte celý ostrov.

Ubongo

Cena: 749 Kč

Počet hráčů: 2-4

Ubongo je napínavá rodinná hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. V samotném nitru Afriky jsou ukryty diamanty nedozírné ceny. Jen šamani místního kmene vědí, jak se k nim dostat.

Podaří-li se vám vyřešit hlavolamy v časovém limitu, cesta k pokladům se otevře. Dobře se soustřeďte a buďte pohotoví, ať může zaznít vaše vítězné Ubongo. Hra obsahuje hrací kartu, barevně odlišené diamanty, několik oboustranných předtištěných hlavolamů, do kterých musíte podle vhozeného symbolu na kostce poskládat různý počet odlišných tvarů.

Monopoly

Cena: 599 Kč

Počet hráčů: 2-8

Patří mezi nejklasičtější společenské hry o obchodování. Byla vynalezena v Americe v době světové hospodářské krize. Je to hra o obchodování ve velkém a na rychlé zbohatnutí.

Náš tip: Dovolená ve dvou? Vyzkoušejte nejleší erotické stolní hry

Váš úspěch záleží na dokonalých spekulacích, rozumných investicích a chytrých obchodech. I když vám štěstí nepřeje, můžete vždy využít hypoték a obchodů s ostatními hráči. Pokud se stanete nejbohatším hráčem a přivedete ostatní soupeře k bankrotu, vyhráváte Monopoly.

Activity

Cena: 599 Kč

Počet hráčů: 3-16

Společenská hra se stala držitelem ocenění hračka roku 2009 a populární je i v roce 2013. Čeká vás spousta báječné zábavy a salvy smíchu. Předveď, popiš, nakresli. Hra obsahuje 550 karet se šesti úkoly, máte tak 3 300 možností pobavit se se svými přáteli. Jak byste předvedli roj včel či popsali chuchvalec? Troufnete si? V mnoha okamžicích je možné vše ovlivnit.

Co by vás ještě mohlo bavit:

Carcassonne (495 Kč): budování, strategie

Jožin z Bažin (399 Kč): zábavnější forma člověče nezlob se na 3D herním plánu

...ty krávo! (249 Kč): procvičíte si paměť

Zvířata světa (259 Kč): zábavná vzdělávací hra, kde se dozvíte, jakým způsobem bojuje klokan

Město duchů (269 Kč): mrtví ožívají a přichází si vyřídit účty

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jsou mladí, krásní, talentovaní. A navíc Češi!

Na hmyzí bodnutí pomáhá moč, říkaly naše babičky! Co ještě?

Proměna Jany: Přítel mě vůbec nepoznal

Když kulhá páníček, já taky. Video starostlivého psa je hitem sociálních sítí | Video: Video
reklama
reklama
reklama