reklama

30 věcí, které byste měli udělat, než vám bude 30

Třicáté narozeniny znamenají velký životní mezník. Dřív to možná byly dvacetiny, ale dnes se hranice mezi bezstarostností a opravdovou dospělostí posunula ke třicítce. Co všechno byste tedy do té doby měli stihnout?

Foto: Adidas

Třicáté narozeniny znamenají velký životní mezník. Dřív to možná byly dvacetiny, ale dnes se hranice mezi bezstarostností a opravdovou dospělostí posunula ke třicítce. Co všechno byste tedy do té doby měli stihnout?

Teprve až po tomto mezníku většina současných třicátníků zakládá rodiny, bere si hypotéku, soustředí se na kariéru. V ruku v ruce s tím jde omezení divokých večírků, méně časté cestování a naopak větší zodpovědnost, složitější rozhodování a podobně.

Pokud tedy máte to štěstí a ještě vám nebylo třicet, přečtěte si, jakých třicet věcí byste do kulatých narozenin podle on-line magazínu Business Insider ještě měli stihnout.

1) Vycestovat někam, kde se tomu dá říkat exotika. Někam, kde se vám bude zdát, jako byste se ocitli na konci světa. Velehory, poušť, džungle, Severní Korea...

2) Koupit si lístky na hudební festival a užít si ho, jako kdyby to byl poslední den vašeho života. Posedávat vzadu na dece totiž můžete i ve čtyřiceti a s malými dětmi.

3) Koupat se bez plavek. Alespoň jednou byste měli vlézt do vody na veřejné pláži (bazén doma na zahradě se nepočítá) a užít si ten pocit nekonečné svobody a vzrušení zároveň.

4) Uběhnout půlmaraton. Ke konci můžete jít klidně pěšky, ale měli byste se aspoň zúčastnit.

5) Jít na večeři do jedné z nejlepších restaurací na světě. Abyste ochutnali nepoznané, poznali dokonalý servis a ujistili se, že se umíte adekvátně chovat.

6) Pozvat na večeři své přátele. Ne do té nejlepší restaurace, ale k sobě domů. Pozvěte je, uvařte jim, postarejte se o ně, zabavte je.

7) Řídit své vysněné auto. V ideálním případě byste si na něj mohli vydělat, v tom druhém, běžnějším, si ho můžete půjčit od šťastnějších přátel nebo v půjčovně. Ale zkuste si, jak se v něm jezdí.

8) Zazpívat si karaoke. Překonat stud a obavy z vlastního hlasu, získat sebevědomí a zazpívat před svými známými svoji oblíbenou píseň.

9) Protančit noc ve světové metropoli. Může to být Los Angeles, Tokio, Londýn, nebo alespoň Berlín. Měli byste tam jet, zůstat vzhůru celou noc a protančit se v místních klubech až ke svítání.

10) Vidět roj asteroidů. Nebo aspoň vidět padat hvězdu a něco si přát. Nebo aspoň jen tak ležet a pozorovat hvězdy. 

Čtěte také: Proč vyhodit většinu věcí a jak z toho mít radost?

11) Vyzkoušet bungee jumping. Nebo seskok padákem, případně skydiving. Zkrátka nějaký adrenalinový zážitek byste mít měli.

12) Uspořádat velkou narozeninovou oslavu. Jednu jedinou, pak už slavit nemusíte. Ale měli byste vědět, jaké to je a taky si to zkusit užít. Ať vás potom v šedesáti nenapadne to zkoušet poprvé, protože jste to nikdy nezažili.

13) Vylézt na horu. Nemusí to být žádný Everest, ale zase na ni nejezděte lanovkou, nebo po asfaltové cestičce. Zkuste něco trochu ostřejšího.

14) Umíchat koktejl. Naučte se namíchat alespoň jeden speciální drink, ideálně samozřejmě váš oblíbený. A zkuste něco trochu složitějšího než jen zalít gin tonikem a přidat plátek okurky.

15) Potopit se. Na každé dovolené máte nejednu možnost si s profesionální výbavou vyzkoušet, jaké to je potopit se do hlubin moře a prozkoumat tamní život. 

16) Cestovat sám. Není to tak hrozné, jak to zní. Naopak člověk získá zkušenosti a pozná sám sebe.

17) Sníst něco nechutného. Červy, šneky, kobylky, žáby...

18) Naučit se další jazyk. Kromě češtiny a angličtiny vyzkoušejte ještě jeden jazyk navíc. 

19) Spát pod širákem. Mimo kempy a vyznačená tábořiště. Je to dobrodružství i romantika.

20) Najít si svůj sport. Něco, co vás bude bavit a zároveň udržovat alespoň v nějaké kondici.

Čtěte také: 9 věcí, které dělají úspěšní lidé v neděli večer

21) Pořídit si něco velmi kvalitního, co sice stojí dost peněz, ale vydrží vám to léta. Možná do smrti. Může to být počítač, oblek na míru, kabelka nebo třeba psací stůl.

22) Udělat něco užitečného. Pomáhat po povodních, pomáhat bezdomovcům, nemocným lidem, nebo zatoulaným psům. Nebo aspoň přispívat na charitu.

23) Jet na vodu. Můžete sjet Vltavu v kánoi nebo jet za hranice sjíždět divokou vodu na raftu.

24) Najít svůj dream job. Nemusíte ho nutně hned získat, to počká po třicítce, jen zkuste zjistit, jak váš dream job vůbec vypadá, případně tam alespoň pošlete životopis.

25) Road trip po vlasti. Hodně cestujete do zahraničí, ale jste si jistí, že znáte svoji rodnou zem?

26) Fandit na velkém zápase. Měli byste zažít atmosféru Ligy mistrů, NHL, Wimbledon či na závodech F1. Alespoň jedno z toho, i když nejste fanouškem sportu.

27) Vyměnit si bydlení. Znáte film Prázdniny? Tak tak nějak...

28) Přihlásit se do kurzu něčeho, co absolutně neovládáte. Pletení, kreslení, zpěv, vaření...

29) Ztratit se v cizí zemi nebo v cizím městě. Schválně to asi nezařídíte, ale obvykle je to ta nejlepší čáct výletu.

30) Odpojit se na celý týden, nebo ještě lépe týden. To, že ve vašem dětství téměř nebyl internet a používala se jen pevná linka, se nepočítá.

A co vy?

Co z toho už máte splněno? A na co jsme ještě zapomněli? Co je podle vás důležité zažít ještě před třicátými narozeninami?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 důvodů, proč je lepší nepít alkohol

Nejvíc sexy zločinec na světě: Teď dostane i vás

Tloušťka je nakažlivá. Přenáší ji viry s chřipkou

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama