reklama

100leté výročí od potopení Titanicu na Viasat History

Nový pohled na osudnou noc, kdy se nepotopielná loď Titanic střetla s ledovcem. Dokument Záchrana Titanicu již brzy na Viasat History!

Foto: Žena

Patříte k obdivovatelům historické lodi Titanic? Televize Viasat History chystá exkluzivní dokument k příležitosti 100letého výročí od potopení Titanicu.

Německý dokument ukáže nový pohled na katastrofickou událost. Společně prožijeme osudy devíti mužů, kteří se pokusili loď a lidi na ní zachránit. Příběh obrovské a nepotopitelné lodi Titanic.

Titanic - pýcha Británie

Titanic byl považován za nejmodernější strojírenský skvost tehdejších vědeckých a technologických inovací na celém světě. I přes tyto superlativy se dne 14. dubna 1912 po srážce s ledovcem za necelé tři hodiny potopil. Známe příběh bohatých a slavných lidí, kteří se zúčastnili první plavby. Málo však víme o těch, díky kterým se zachránilo tolik životů - o stavitelích a konstruktérech této lodi.

Dokumentární svědectví

Dokument Záchrana Titanicu představí devět mužů v čele s hlavním konstruktérem Josephem Bellem a elektroinženýrem Albertem Ervinee. Svědecké výpovědi nám napoví, že právě oni bojovali o záchranu co nejvíce životů, udrželi pohonné systémy v chodu a obětovali tak své vlastní životy pro ostatní. Poznáme, co se té osudné noci dělo ve strojovnách a kotelnách.

Technické detaily a speciální optické efekty

Dokument Záchrana Titanicu je natočený s důrazem na přesné zobrazení detajlů pomocí CGI efektů. Pomáhají důvěryhodně zachytit poslední hodiny "nepotopené" lodi. "Nový úhel pohledu na tuto katastrofu v kombinaci s novými možnostmi zobrazení technických detailů je to, co tento dramatický dokument dělá unikátním," prozradil Stephen Rook, producent filmu.

Záchrana Titanicu na Viasat History

Dramatický dokument bude vysílán v sobotu 14. dubna 2012 od 19:00 hodin na Visata History. Více infomrací o televizní stanici Viasat můžete najít na www.viasat.sk.

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama