reklama

10 věcí, které mohou dělat jen muži (a ženy nikdy)

Kdo to má v životě jednodušší, zda muži nebo ženy, to je věčná otázka. Rozhodně však existují věci, které muži mohou, narozdíl od nás žen, dělat naprosto běžně a nikdo se nad tím nepozastaví.

Foto: Guess

Kdo to má v životě jednodušší, zda muži nebo ženy, to je věčná otázka. Rozhodně však existují věci, které muži mohou, na rozdíl od nás žen, dělat naprosto běžně a nikdo se nad tím nepozastaví. Pokud by ale tu samou věc udělala žena, bude považována za šílenou, divnou, nebo přinejmenším výstřední.

Co tedy mohou dělat jen muži, a ženy jim to mohou tak maximálně závidět?

1) Chodit nahoře bez

Pokud se žena na veřejnosti objeví do půl těla nahá, koleduje si o pokutu, zatímco muži mohou bez trička chodit zcela běžně, a to nejen na koupališti. A přitom je na často mnohem více pohoršující pohled než na nahé ženy...

2) Oholit si hlavu

Jistě, udělala to Sinead O'Connor i Demi Moore, ale co by vám řekli doma, kdybyste se jednou naštvala, že vám nejde vytvořit požadovaný účes a kompletně si oholila vlasy? To muži tohle mohou udělat kdykoli a ještě si vyslouží chválu, jak jim to sluší.

3) Neholit se

A když se naopak rozhodnou, že se holit nebudou, vůbec nic se nestane. Obzvlášť teď, kdy je hipsterský plnovous tolik v kurzu. A teď si představte, jak byste reagovali, kdybyste na ulici potkali ženu v sukni a s neoholenýma nohama. I třídenní strniště je v tomto ohledu problém. Nespravedlnost sama!

4) Nečesat se

Když už jsme u toho vzhledu a možnosti holit se dle libosti, stejné je to s česáním. Zatímco rozcuch na pánské hlavě působí chlapecky roztomile, neučesaná žena budí dojem čarodějnice. Nosí se sice ležérní culíky a copy, ale i ty musí mít nějakou fazónu.

5) Čůrat kdekoli

Jednou z největších výhod, kterou muži mají, je, že se mohou vymočit prakticky kdekoli a kdykoli chtějí. Prostě se jen obrátí zády, aniž by u toho museli veřejnosti předvádět nahý zadek jako my. Na veřejných záchodcích jim navíc odpadají starosti se špinavým prkýnkem.

6) Být sexy v šedesáti

Bohužel je to tak - aby žena byla v šedesáti "kus", musí se o sebe po celý život pečlivě starat, případně si pomoci nějakou zkrášlovací procedurou. Ale mužům prostě jen stačí počkat, až jim vyraší náležitý počet vrásek, a často vypadají dokonce lépe než zamlada.

7) Vypít bez problémů pět piv

Tělesná konstituce předurčuje ženy k tomu, že co se týče pití alkoholu, snesou toho méně než muži. I když uznáváme, že výjimky potvrzující pravidlo rozhodně existují. Pak se ale dostáváme k tomu, že žena s půllitrem, podobně jako třeba žena s cigaretou, nepůsobí moc jemně a žensky.

8) Mít sex bez ochrany...

...aniž by se u toho museli bát, že otěhotní, zkazí si tím život nebo alespoň postavu, že je otec dítěte potom odkopne, nebude platit alimenty a oni na to zůstanou sami. Na druhou stranu pohlavní choroby si nevybírají, těch by se měli bát i muži.

9) Chodit v noci po městě sami...

...aniž by se u toho museli bát, že je někdo znásilní. Ženy muže zase tak často nepřepadávají a kromě toho by se jim muž snadno ubránil (pokud by tedy chtěl). Také loupežné přepadení je u mužů méně pravděpodobné - zkrátka nejsou tak snadnou kořistí jako ženy.

10) Jít na ples v kalhotách

Ať už ples či jiná společenská akce musí být tak příjemná, když si nemusíte neustále přidržovat sukni dlouhých šatů, abyste si na ni nešlápla, hlídat si ramínka, výstřih, a ještě při tom balancovat na vysokých podpatcích. 

Na druhou stranu je i spousta věcí, které zase nemohou nebo nedělají muži. 

Například nemohou otěhotnět, v sukni by vypadali podivně, nemohou si v baru dát piňa coladu, aby si z nich kamarádi nedělali legraci pro jejich zšenštilost, to samé platí pro líčení nebo třeba ozdoby do vlasů. A zatímco my všechno potřebné nacpeme do kabelky, spousta z nich se stále ještě stydí chodit po městě s taškou, a tak si musí pořád vytahovat kalhoty, které jim kvůli plným kapsám neustále padají.

Jinými slovy, všechno má své pro a proti, proto není třeba si z těchto výhod a nevýhod dělat těžkou hlavu. Naopak se jim zasmějte a využijte je ve svůj prospěch.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Můj muž neumí odpočívat: Koníčky jsou přednější než já

Táňa Pauhofová: Jsme živočišnější a srdečnější než Češi

Hranolky: Pár důvodů, proč si nechat zajít chuť

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama