reklama

10 nejtrapnějších statusů na Facebooku. Je mezi nimi i ten váš?

Přestože Facebook existuje už čtrnáct let, někteří lidé se ani za tak dlouhou dobu nepoučili a pořád zahlcují zeď naprosto zbytečnými statusy, které nikoho nezajímají a navíc je samotné ztrapňují.

Foto: iStock

Vybrali jsme deset statusů, které nás nejvíce iritují.

Pokud vás tyhle nebo podobné statusy štvou stejně jako nás, sdílejte tenhle článek preventivně na své zdi. Třeba to některé přispěvatele z řad vašich přátel trkne.

1. "Jsem tak vytočená!" - "Co se stalo?" - "To radši nechtěj vědět."

Případně: "Ale to neřeš." Když už na Facebook něco napíšete, očekávejte reakci. A když nechcete svůj nicneříkající status vysvětlit, raději ho ani nepište. Pokud jste vytočení nebo smutní a neřeknete proč, moc lidí vás litovat nebo utěšovat nebude.

2. "Hurá!"

To samé platí i pro další výkřiky do tmy. Co myslíte, že budou mít vaši přátelé z toho, když napíšete něco jako: "Ups!" nebo "No super." nebo "A sakra!" Je nám líto, ale nebudou z toho mít nic a vy si od nich dost možná vysloužíte zablokování.

3. "Nezapomeňte všichni napsat na Facebook, že se konečně trochu ochladilo."

Máme pro vás špatnou zprávu: Píše to každý, takže pro jistotu se o počasí vůbec nezmiňujte.

4. "Kdo by to řekl, že je teprve pondělí."

No správně, kdo? Obáváme se, že úplně všichni, kdo nežijí na pustém ostrově bez hodin a kalendářů. Stejně tak všichni vědí, kdy je "konečně pátek" a "konečně víkend". Některé věci netřeba připomínat…

5. "Dobrou noc."

Tohle vám olajkují opravdu jen ti, kdo na Facebook píšou podobné nesmysly. Věřte, že není třeba přát všem svým třem stům přátelům dobrou noc, obejdou se bez toho. A věřte, že si raději přečtou něco vtipného, zajímavého nebo klidně smutného, hlavně když tím získají nějakou informaci nebo se pobaví. Statusy na Facebooku by zkrátka vždycky měly mít nějakou přidanou hodnotu.

6. "A stejně jako každou neděli jsme si uspořádali obrovskou hostinu: hrachová polévka, kachna se zelím a s karlovarským knedlíčkem a jako dezert domácí makové koláče.

Nikoho nezajímá, z čeho se skládá váš jídelníček. Napsat to můžete jedině tehdy, obědváte-li s prezidentem. Ale pořád ještě to neznamená, že to bude někoho zajímat. A už vůbec byste tyhle věci neměli psát, máte-li nadváhu a všichni to o vás vědí. 

7. "Je lepší zůstat věrný sám sobě a svému přesvědčení a znelíbit se ostatním, než se každému zavděčit a zradit sám sebe."

Blá blá blá. Cizí citáty a moudra, zpravidla doprovázené tou nejkýčovitější fotkou, jakou si dovedete představit, to je učiněný facebookový trapas. 

8. "Mám tolik práce. Nestíháááám!"

Všichni máme hodně práce. Ale spousta z nás raději vypne Facebook, nestěžuje si a maká… To samé platí na popisování vaší únavy a podobně.

9. "A je tam!"

Kdo? Kde? Váš pes spadl do bazénu? Omylem jste zavřeli kočku do pračky? Nebo právě sedíte na fotbalovém zápase okresní ligy a Fanda dal zrovna gól? Pravděpodobně jste měli na mysli tu třetí možnost. Jestli myslíte, že to zajímá víc než deset lidí, které máte v přátelích, napište to, ale buďte u toho alespoň konkrétní.

10. "Dneska nic moc, jenom deset kiláčků"

Je skvělé že něco děláte pro sebe, ale dávat si na zeď každou chvíli mapu z běžecké aplikace je už opravdu hodně obehrané. Běhá spousta lidí a dost možná mají lepší výsledky, než vy.


Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama