reklama

Vodní kámen v domácnosti? Pomůže vám změkčovač vody!

Estetický problém našich koupelen a vodovodních kohoutků - vodní kámen - vzniká všude tam, kde je tvrdá voda. Jak se ho zbavit a ušetřit si přitom množství práce s jeho čištěním? Použijte změkčovač vody, který vyřeší váš problém jednou provždy.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Vodní kámen - sprcha
Vodní kámen - sprcha | Foto: Pinterest

Nejde jen o estetiku, vodní kámen ničí i naše spotřebiče, zejména pračky, sušičky, myčky nádobí, rychlovarné konvice … Mycí prostředky řeší problém pouze na povrchu. Původce všech problémů, tvrdá voda, ničí i sprchy, umyvadla a toalety.

Filtry na vodu jsou jakýmsi sítem, přes které projde každá kapka a zbaví se hrubých nečistot, například písku, rzi, větších kousků vodního kamene a podobně. Existují však i látky, které samy o sobě nejsou nečistotami, ale jejich velká koncentrace může způsobit problémy. Patří mezi ně například molekuly vápníku, které jsou základním stavebním prvkem vodního kamene. Proto sílu vodních filtrů můžete znásobit použitím změkčovačů. Ty fungují díky solnému roztoku a jsou založeny na principu výměny iontů. Dokáží z vody odstranit vápník a hořčík a tím vytvořit bezpečnější a chutnější měkkou vodu. Při výběru vhodného změkčovače je důležité zaměřit se na množství vody, kterou potřebujete - u čtyřčlenné rodiny bude toto číslo jiné než u páru bez dětí.

A jak zjistíte zda potřebujete změkčovač vody i ve vaší domácnosti? V ideálním případě si dejte profesionální změřit tvrdost vody a budete jednoznačně vědět, jak na tom jste. Varovné příznaky si však můžete všimnout klidně i dnes, stačí když si odpovíte na následující otázky:

  • Máte kolem odtoků vrstvu bílého a žlutého povlaku?
  • Máte citlivou pokožku a po sprchování nebo mytí vlasů vás svědí a tvoří se na ní suché "šupinky"?
  • Měli jste už problém s protékající toaletou nebo často měníte pračku?
  • Vodní kámen je silný nepřítel a jeho nánosy mohou poškodit potrubí.
  • Je vaše oblečení po vyprání zašedlé nebo má nažloutlý nádech?
  • Platíte za energie více, než jste byli zvyklí? Nánosy vodního kamene stěžují spotřebičem práci a tak musí využívat více energie a vy sáhnete hlouběji do peněženky.
  • Je na dně vaší rychlovarné konvice bílý povlak, který musíte často čistit?
  • Máte vodní kámen na kohoutech a sprchové hlavici?

Pokud jste odpověděli alespoň na tři otázky kladně, změkčovače vody jsou pro vás nezbytností. Kromě problému vodního kamene, je třeba myslet i na čistotu vody. Pili byste vodu, v níž by plavaly zrnka písku? Něco podobného totiž děláme každý den, když si napouštíme do sklenice vodu přímo z kohoutku, protože kámen se neusazuje pouze na viditelných místech. Vnitřek vodovodních potrubí si žije vlastním životem. Existuje však jednoduché řešení - vodní filtr. Zachytí drobné částečky, tedy funguje jako mechanický filtr na vodu, ale poradí si i s odstraňováním pouhým okem neviditelných částeček a molekul. Navíc, jeho použití je opodstatněné především v případě použití změkčovače vody.

Tvrdá voda patří mezi nepříjemnosti, které jsou sice nenápadné, ale postupem času mohou ovlivnit váš stav na účtu, vyvolat u vás nechuť k úklidu a lidem s citlivou pokožkou mohou zhoršovat kožní problémy, včetně ekzémů. Řešení máte ve svých rukou!

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama