reklama

Věřte nevěřte (druhá část)

18. Šéf amerického Úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) Michael Griffin má sedm univerzitních titulů. Jednou mu přísluší titul bakalář, jednou doktor a pětkrát získal magisterský titul. Upozorňujeme, že se nejedná o tituly čestné.

19. Pouze 36 procent všech deníků na světě jsou deníky bulvární.

20. Krysy leží lidem v žaludku už dlouho. Možná je to proto, že si daleko více než člověk užívají toho, co mají rády: pořádného jídla, spánku i sexu. Tvrdí to producent populárně-vědeckého seriálu o životě krys Kazimierz Janowski. Ba co víc, existuje desetkrát větší pravděpodobnost, že Vás kousne člověk, než krysa.

21. K výrobě jednoho mobilního telefonu se spotřebuje 75 kg hrubého materálu. K výrobě tří umělých kožešinových kabátů se spotřebují čtyři litry ropy.

22. Jako finančně nejúspěšnější film všech dob v poměru výrobních nákladů a výdělku se uvádí pornotrhák Deep Throat z roku 1972. Byl vyroben za 25 000 dolarů (cca. 600 000 Kč) a doposud vydělal přes 600 milionů dolarů (cca. 14 miliard korun)

23. Mužete si vsadit na svou vlastní smrt. Kurz se pohybuje kolem 1:6, stačí abyste umřeli do roka po uzavření sázky. Sebevraždy se zřejmě nepočítají.

24. Jimi Hendrix předstíral, že je gay, aby byl propuštěn z armády. Armádní záznamy z roku 1962 potvrzují, že tehdy 19letý Hendrix byl propuštěn kvůli "homosexuální orientaci"

25. Jediný den, kdy ve Velké Británii nikdo nespáchal sebevraždu byl 16. březen 2001, den kdy se vyhlašoval vítěz v reality show Celebrity Big Brother ve které byly ve vile uzavřeny slavné osobnosti.

26. Jeden z 18 lidí má třetí bradavku. Ta může vypadat jako piha, pigmentová skvrna nebo znaménko, uvádí vědci.

27. "Pramáti" všech moderních druhů brambor pochází z Peru. Američtí vědci zjistili, že všechny známé druhy brambor pocházejí z jediné sazenice, která byla vypěstována v Peru před 7000 lety.

28. Předchůdcem dnešní Ptačí chřipky byla epidemie tzv. Španělské chřipky, která v roce 1918-1919 zabila 50 milionu lidí. Ovšem ve Francii je známa jako Francouzská chřipka. Mimochodem, běžná chřipka - ne ptačí - zabije každou zimu jen ve Velké Británii přes 10 000 lidí.

29. Máte 176krát větší šanci, že Vás někdo zavraždí, než že vyhrajete ve Sportce.

30. Koaly mají stejné otisky prstů jako člověk (jen jsou samozřejmě menší)

31. Kopřivy, které rostou na místě, kde je v zemi pohřbeno tělo, dosahují až o 30 cm větší výšky než ty, které rostou jinde. Tohoto poznatku využívají zatím hlavně archeologové.

32. Obchody s hudebními nástroji by měly platit roční poplatek Ochrannému svazu autorů za své zákazníky, kteří před koupi hudebního nástroje na něj zkouší hrát části existujících písní. I to je považováno za "veřejné vystoupení".

33. Japonský vědec vynalezl oblečení, které v sobě obsahuje solární panely,jež jsou schopné nabíjet iPod nebo mobilní telefon.

34. V americkém státě Texas se zákonodárci zaměřili na "roztleskávačky". Nelíbí se jim, že mnohé středoškolačky v krátkých sukénkách místo povzbuzování vlastního týmu soupeři nadávají sprostě a že je po zápase lze vidět v nočních klubech.

35. Britský kazatel byl zbaven své funkce poté, co byla objevena jeho nahá fotografie s inzerátem na internetovém serveru, kde se hledají milenci a milenky. Objevila jej tam místní jeptiška, která si stránky prohlížela.

Doufáme, že jste si tipli, které ze zpráv jsou vymyšlené a které ne. Pro správný výsledek klikněte ZDE

Pokud si ještě nejste jisti a chcete si ještě jednou pročíst první část zpráv klikněte ZDE

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama