reklama

V plavkách do centra Prahy. Architekt navrhl městské lázně pro populární "Riegráče"

Opalovat se, skočit si do vody a zrelaxovat celé tělo v centru Prahy není podle architekta Petra Jandy úplné sci-fi. Navrhuje, aby Praha pro stavbu moderních městských lázní využila například zanedbanou parcelu na okraji populárních Riegrových sadů.

Foto: Aktuálně.cz/SDAR

Janda a jeho kolegové z architektonického studia Brainwork navrhli městské lázně po dlouhých diskusích s rezidenty Prahy 2. Lidem dlouhodobě vadí, že parcela nedaleko sokolovny nemá žádné využití.

"Téma městských lázní jsme se rozhodli otevřít pomocí iniciační studie, která srozumitelně ukazuje potenciál místa. Rádi bychom mu vdechli nový život a využili tohoto okamžiku k revitalizaci dalších návazných částí, kterým se dlouhodobě nedostává adekvátní pozornosti a prostředků k údržbě a obnově," vysvětluje autor zrekonstruovaných kobek na pražské náplavce.

Základem životaschopnosti projektu je podle architekta jeho celoroční provoz. Lázně proto mají vnitřní relaxační centrum s několika typy plaveckých bazénů, vnější letní koupaliště, wellness, restaurace či kavárny. Podívejte se.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama