reklama
 

V Kyjevě zatýkali kvůli Leninovi, rostou nové barikády

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Kyjev - Hra o čas. Tak hovoří ukrajinská média o pokračující blokádě centra Kyjeva.

Kabinet podle nich očekává, že blížící se novoroční svátky oslabí vůli demonstrantů postavit se režimu. Do Kyjeva navíc dorazila zima, teploty v noci se pohybují pod nulou a sněží.

V metropoli i navzdory tomu během noci vyrostly nové barikády.

Stoupenci proevropské opozice, jimž se nezamlouvá odklon Ukrajiny od přibližování k Evropské unii, je vybudovali v ulicích Bohdana Chmelnického a Chreščatyk v blízkosti vládních budov.

Z okolních parků tam nanosili lavičky, betonové květináče a odpadkové koše. To vše zpevnili svařenými kovovými zábranami. Snaží se tak ochránit centrální náměstí Nezávislosti před očekávaným zásahem těžkooděnců ze speciálních jednotek, poznamenal kyjevský rozhlas.

Vedení strany UDAR mezitím oznámilo, že policie už zadržela několik lidí, kteří mají údajně na svědomí nedělní zničení pomníku bolševického vůdce Vladimira Iljiče Lenina na třídě Tarase Ševčenka v centru Kyjeva.

Odpovědnost za stržení sochy, která v metropoli stála od roku 1946, na sebe vzala národně orientovaná strana Svoboda. Policie zadržené stíhá za výtržnost a ničení veřejného majetku, poznamenala ČTK.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama