reklama
 

Útěky z českých věznic

Praha - Nejvíce vězňů utíká z nehlídaných pracovišť věznic. Další se pak do věznic nevrátí z povolených vycházek.

3. srpna 1995 - Při transportu z výslechu v Bartolomějské ulici do pankrácké věznice v Praze uprchl Ladislav Winkelbauer,
který byl později odsouzen za dvojnásobnou vraždu. Vězeň donutil dva členy policejní eskorty, aby ho služebním vozem odvezli
na jihozápadní okraj Prahy k hradu Točník, kde je svázal a ve služebním voze uprchl. Policie Winkelabauera zatkla 6. března.

26. června 1999 - Dva odsouzení ve věznici Kolová na Sokolovsku využili nepřítomnosti strážných a utekli otevřeným oknem na WC v tělocvičně věznice.

13. července 1999 - Z věznice Příbram-Bytíz uprchli vězni Pavel Tauchena a René Jaroš, v minulosti trestaní za majetkovou a
násilnou trestnou činnost. Policie oba dopadla v listopadu téhož roku. Zadržení prvního z nich předcházela přestřelka, při níž byl uprchlík vážně zraněn.

3. září 2000 - Z věznice v Bělušicích na Mostecku uprchl šestadvacetiletý Karel Koudela poté, co v administrativní budově věznice při úklidu roztáhl mříže. Koudela si odpykával pětiletý trest za krádež a neoprávněné užívání cizí věci.

29. října 2000 - Na doživotí odsouzený vrah Jiří Kajínek přeřezal mříže své cely v nejpřísněji střežené české věznici Mírov a spustil se po svázaných prostěradlech za zdi vězení. Policie jej zadržela v Praze 8. prosince.

18. února 2001 - Z nápravného zařízení v Oráčově na Rakovnicku uprchl dvaatřicetiletý Jugoslávec. Muž si odpykával ve věznici dvouletý trest za několik trestných činů. Muž se nejprve dostal na střechu jedné z budov, odkud přehodil provaz zakončený trojzubou kotvou přes výstražný systém věznice.

17. října 2003 - Tři muži uprchli z věznice v obci Drahonice. Jednoho z trojice zadržela vězeňská služba krátce po útěku, další
dva se sami přihlásili policii.

8. listopadu 2005 - Z plzeňské věznice Bory uprchli dva nebezpeční vězni. Oba byli odsouzeni za vraždu.

Vloupání na přehlídkové molo. Pařížskou komičku vykázala až Gigi Hadid | Video: Reuters/AP
reklama
reklama
reklama