reklama

Úřad vlády letos vyplatil na odměnách 8,4 milionu

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha -  Úřad vlády vyplatil na odměnách za letošní rok téměř 8,4 milionu korun. Většinu přitom za vlády premiéra Petra Nečase. Vyplývá to z přehledu platů, který zveřejnilo vedení Úřadu vlády. "V průběhu druhé poloviny roku bylo na Úřadu vlády ČR docíleno finančních úspor a došlo ke snížení počtu pracovníků. Všichni stávající zaměstnanci tak navíc budou, za jejich zvýšené pracovní úsilí a již zmiňované úspory, oceněni mimořádnou odměnou za rok 2013 ve výši 5000 Kč," okomentoval náklady současný vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin.

Výraznou změnou prošlo osazenstvo poradců při Úřadu vlády - namísto původních 23 jich tu ve druhém pololetí pracovalo pouhých sedm. Výdaje na jejich platy se tak podařilo snížit z 5,6 milionu na necelých 900 tisíc (souhrnně za celé pololetí).

Premiér Jiří Rusnok tak dostál svému slibu, se kterým přišel poté, co se dostaly na veřejnost přehledy platů a odměn z dob jeho předchůdce. Sám Rusnok výši odměn, které jeho předchůdce podepisoval, tvrdě kritizoval a označoval za nepřiměřenou.

I když se pod vedením premiéra Rusnoka podařilo zásadně omezit výdaje na platy na Úřadu vlády, jeho ministři už tak úsporní nejsou. Členové kabinetu v demisi totiž nadělili svým podřízeným vánoční dárek v podobě odměn v celkové výši téměř 180 milionů korun (pro srovnání - tehdejší vláda rozdala odměny dokonce za 243 milionů korun).

Největší prémie dopřál svým lidem na ministerstvu financí Jan Fischer, když mezi třináct set lidí rozdělil přes 38 milionů korun. Rekordní prémie 310 tisíc putovala k jednomu z náměstků.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama