reklama

Uklízečka vyťukávala kód. A tajná kamera ji natáčela

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Ve fotbale už se řešil kdejaký skandál, ale tajná kamera snímající vstupní prostor na strahovském sekretariátu FAČR, to byla v půli října novinka. Deník Aktuálně.cz, který tehdy o věci jako první informoval, zjišťoval k celému incidentu další fakta a informace.

Všechny indicie směřují k tomu, že šlo o práci zlodějů, kteří chtěli zjistit kombinaci vstupního kódu, vypínajícího alarm.
"V té kameře byla paměťová karta s kapacitou pro několikahodinový záznam. Objektiv kamery byl namířen právě na krabičku, na které se vyťukávají bezpečnostní kódy. A zároveň byly v záběru také hodiny. I časové zvyklosti na sekretariátu, tedy kdy kdo přichází či odchází, mohly zloděje také zajímat," míní Martin Synecký, bezpečnostní manažer Fotbalové asociace ČR.

Byl to právě on, kdo 17. října o objevu kamery informoval policii. Pracovníci sekretariátu ji ovšem našli už o několik dní dříve. A to celkem snadno. Kamera byla totiž schována v krabici pro bezpečnostní sirénu. Ta se uvolnila, skončila na zemi a kamera z úkrytu vypadla. Ale nikdo netušil, jestli náhodou nejde o součást bezpečnostního kamerového systému asociace. "Bezpečák" Synecký byl totiž tehdy s reprezentací na výjezdu na Maltě a v Bulharsku.

Hned po návratu však policii na kameru upozornil, ta si ji odvezla a od té doby vyšetřuje, kdo ji tam dal a proč. Patrně bezvýsledně. "Byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin poškození cizích práv a věc je nadále prověřována," sdělila deníku Aktuálně.cz Hana Jeřábková, policejní mluvčí.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama