reklama

Klobouk Trumpové z první návštěvy s Macronem jde do aukce, zaplatit lze kryptoměnou

Bývalá americká první dáma nabídne do aukčního prodeje bílý klobouk, který měla při návštěvě francouzského prezidentského páru v roce 2018. Zájemci o módní doplněk s podpisem manželky Donalda Trumpa ovšem mohou zaplatit výhradně kryptoměnou solana.

Foto: ČTK

Nabízené předměty budou k prodeji od 11. do 25. ledna pouze online a cena bude začínat na 250 tisících dolarech, tedy 1416 SOL (5,5 milionu korun), informovala stanice CNN.

Prezident Donald Trump přijal francouzský první pár Emmanuela Macrona a jeho ženu Brigitte v roce 2018 jako první zahraniční oficiální návštěvu po nástupu do funkce. Trumpová se při této příležitosti objevila v bílém kostýmu s širokým bílým kloboukem, který pro ni vytvořil americko-francouzský stylista Hervé Pierre. Trumpová pro účely dražby klobouk podepsala.

Jako další se v aukci objeví akvarel, na němž Trumpovou v klobouku zachytil francouzský malíř Marc-Antoine Coulon. Tentýž akvarel je pak v aukční nabídce v podobě digitálního díla NFT (non-fungible token, nezaměnitelný token - pozn. red.) s námětem stejným jako na akvarelu. I tato dvě díla nesou Trumpové podpis.

Část výtěžku aukce půjde do dětských domovů na projekty počítačové výuky.

Mohlo by Vás zajímat: Melanie opět perlí. Záběr zneuchuceného výrazu při pohledu na Donalda je virální

Melanie opět perlí. Záběr zneuchuceného výrazu při pohledu na Donalda je virální | Video: Associated Press, Reuters, Twitter/MikeSington
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama