reklama

To je pech. Mazanec září v NHL, ale do Soči jet nesmí

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Už čtrnáct odchytaných zápasů v NHL, výborné výkony a ze všech stran samá chvála. Marek Mazanec v zámoří září a v Nashvillu si při zranění jedničky Pekka Rinneho buduje poměrně jasnou pozici, aktuálně je podle statistik dokonce lepší než jiný Čech v soutěži Ondřej Pavelec. Jenže to je, z pohledu reprezentace, pořádný pech.

I kdyby se totiž Marek Mazanec v brankovišti Predators třeba přetrhl, na olympiádu do Soči už jet stejně nemůže. Trenér Alois Hadamczik ho v létě nezapsal mezi gólmany na širokou nominaci. A s tím už teď nejde nic dělat. I když si Mazanec o nominaci vyloženě říká.

Kdo to mohl čekat? Asi tak nějak teď kroutí Hadamczik hlavou nad tím, jak Mazanec v zámoří prorazil a všechny tak mile překvapil. "Loni byl v Plzni půl sezony dvojkou a letos šel do neznáma na farmu. A teď chytá," přemýšlí kouč.

Kdyby prý teď Hadamczik mohl tu širší nominaci upravit, přidal by na ní jen jediné jméno: právě borce, který na jaře v jednadvaceti letech nakonec dovedl Plzeň až k historickému titulu a teď chytá v NHL tak skvěle, že ho liga vyhlásila nejlepším nováčkem listopadu.

"Projevil se ve velmi dobrém světle a chytá teď velmi dobře. Uvidíme, jestli takovou výkonnost udrží v NHL i dlouhodobě," naznačil Hadamczik, že má Mazance alespoň pro příští reprezentační akce, třeba květnové mistrovství světa v Bělorusku, v merku. Že teď už na něj zapomínat nebude.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama