reklama

"Ty džíny chci ještě dopnout." Fígly, jak si snadno zvětšit kalhoty a odstranit fleky

V případě nového oblečení je naším největším přínosem radost z nákupu a následného nošení. Rozhodně by na prvním místě neměl být strach ze zničení. Jak správně o oděv pečovat, aby se životnost prodloužila? Jak skladovat zimní kabáty? A jak vyčistit ušpiněné tenisky? Přečtete si tipy odborníků a módní redaktorky.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Možná se vám to už několikrát také stalo: chcete si vzít na sebe své oblíbené džíny, rychle je vyperete s ostatním prádlem na více stupňů, hodíte do sušičky a následně vyndáte kalhoty o dvě čísla menší. Nebo večeříte a při krájení pokrmu na vás vystříkne mastná máčka.

 Ať už jsou vaše oděvy nové, nebo delší čas nošené, péče o ně vyžaduje trpělivost, ohleduplnost a někdy i trochu více času. V první řadě je dobré seznámit se se štítkem plným důležitých symbolů. Například bavlna, odolná látka, se pere jinak než jemnější hedvábí nebo len. 

Pleteniny mají raději praní v ruce ve studené vodě a následné vysušení ve stínu naruby. Ruční praní s minimálním množstvím pracího prostředku upřednostňují i plavky. Stačí je opláchnout v teplé vodě a brzy poté je vyvěsit (zejména při plavání ve slané vodě). Tím zabráníte opotřebení elastického a natahovacího materiálu. Pokud plavete v chlóru, použijte trochu tekutého pracího prostředku, tím plavky zbavíte chemikálií.

Podívejte se do naší galerie na užitečné rady, které vám s takovými problémy zaručeně pomohou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama