reklama

Bizarní a vtipné svatby v dobách koronaviru. Obřady přes internet a na parkovišti

Bez hostů, jenom se svědky, přes vysílačky nebo při on-line přenosu. Svatby v době koronaviru jsou ve znamení improvizace. Po celém světě si snoubenci dávají první manželská políbení přes roušky a prsteny navlékají i na gumové rukavice. Přestože pandemie uvrhla svět do karantény, uzavírání sňatků neskončilo. Podívejte se, jak to vyřešili snoubenci z celého světa.

Ženich a nevěsta v iráckém městě Kerbala. Prohlédnout grafiku
Ženich a nevěsta v iráckém městě Kerbala. | Foto: Reuters

Guvernér amerického státu New York Andrew Cuomo umožnil tamním párům svatby přes internet. Obyvatelé nejhůře zasaženého státu USA si nyní mohou zažádat o povolení k sňatku a nechat se sezdat on-line, píše zpravodajský server BBC.

On-line svatbu povolily i Spojené arabské emiráty, tamní ministerstvo spravedlnosti k tomu účelu zřídilo speciální webovou stránku, kam mohou nedočkavé páry nahrát potřebné dokumenty. O povolení k sňatku si on-line mohou zažádat i obyvatelé dalšího amerického státu, středozápadního Colorada.

V Česku se po rozvolňování přísných vládních opatření začínají taktéž konat první skromné svatební obřady. Ty však doprovází omezení počtu lidí v sále, povinné roušky a žádné velké oslavy.

Pandemie nezastavila ani zásnuby párů, o ruku se žádá třeba na balkoně. 

Podívejte se na svatby v době koronaviru po celém světě. 

reklama
reklama