reklama

Starosta italského města zakázal minisukně a výstřihy. Kritici chtějí, aby se omluvil

Starosta italského města Terni vyvolal v těchto dnech rozruch vyhláškou, kterou se snaží omezit prostituci ve městě. Nařízení ale obsahuje i větu, že je zakázáno neslušné oblečení a ukazování nahoty, které "by mohlo vytvářet dojem provozování prostituce".

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Kritici opatření označili za vyhlášku "proti minisukním a výstřihům" a místní opozice vyzvala starostu, aby se ženám omluvil a vyhlášku zrušil.

"Ne, nejsme v Afghánistánu za vlády (islamistického) hnutí Tálibán, ale v Umbrii," napsala na adresu nařízení starosty z Terni (region Umbrie) senátorka Emma Pavanelliová. "Místo aby hledal řešení problémů města a oživil ekonomiku, chce starosta vymýtit prostituci zákazem minisukní a výstřihů a omezuje svobodu žen," dodala. Podle ní to dokazuje "středověké" smýšlení členů strany Liga Mattea Salviniho.

Starosta Leonardo Latini, který je členem krajně pravicové strany Liga, tvrdí, že vyhláška nezakazuje žádný typ oblečení. "Pokud si ji přečtete pozorně a se sekulárním úhlem pohledu, zjistíte, že nezakazuje žádný konkrétní typ oděvu a že jejím smyslem je čelit tomuto fenoménu (prostituci)," uvedl starosta. Dodal, že podobná dočasná nařízení vydali v minulosti i v jiných italských městech středoleví či středopraví starostové.

Podle místních médií podobná vyhláška platila v roce 2018 například v sicilském Palermu. Také v Rimini letos v červnu vyšla vyhlášku s totožným textem o neslušném oblečení či nahotě, které by mohlo vyvolávat dojem provozování prostituce.

Podobné chování je potřeba zastavit v zárodku, nemůže za to příjemkyně takových zpráv, ale pachatel, říká právník a instruktor sebeobrany. | Video: Daniela Písařovicová
V části Sudet osvobozených Američany mají větší podporu komunisté, říká Jurajda | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama