reklama

Speciál: Woody Allen přijede do Prahy

Všechno o novém filmu Vicky Cristina Barcelona

Praha - Do kin vstoupil jen v 11 kopiích, vyplatí si ale tenhle film v kulturním programu zaškrtnout a ještě přidat vykřičník. Už proto, že Vicky Cristina Barcelona byla snad největším diváckým miláčkem letošního canneského festivalu.

Nebo proto, že tu exceluje hvězdná sestava Scarlett Johansson, Penelope Cruz, Rebecca Hall a Javier Bardem. Nebo proto, že Woodyho předchozí film Cassandra Dream vůbec v Česku nebyl k vidění.

A taky proto, že necelé dva měsíce po filmu Prahu navštíví i jeho režisér. Nebo prostě jen proto, že tahle prosluněná komedie z letní Barcelony je jednou z nejzábavnějších komedií poslední doby.

Recenze: Woody Allen přivezl Scarlett Johansson do Evropy - Komedie Vicky Cristina Barcelona jako by proslulého režiséra definitivně vytáhla z Manhattanu plného psychoanalytiků a neurotiků.
Z Woodyho deníčku: Woody Allen: ...a pak jsem z Penelope strhl šaty - Výňatky z Allenova deníku ze španělského natáčení, publikované v srpnu v New York Times a psané v té nejlepší tradici Allenových povídek.
Více o filmu: Bardem neodolatelně lacině svádí Scarlett Johansson - Tenhle film se prostě povedl. Woody Allen ho stejně jako tři předchozí natočil v Evropě, jen z deštivého Londýna přesídlil do slunného Španělska.
Woody klarinetistou: Woody Allen míří do Prahy. Jako klarinetista - 23. října si odbyde premiéru Vicky Cristina Brcelona a jen o dva měsíce později přijede do Prahy její autor.
Woody spisovatelem: Allen zase rozšířil galerku nepraktických intelektuálů - I v Česku se velké oblibě těší sbírky povídek Woodyho Allena. Ta zatím poslední se jmenovala Čirá anarchie.
Cassandra Dream: Woody Allen zase točí, s Ewanem McGregorem - Zatím poslední Allenův film Cassandra Dream do českých kin pro jistotu ani nevstoupil. Natáčel se ale v Londýně a s hvězdným obsazením.
Solokapr: Woody Allen chce sólokapra. Má jen leklou rybu - Sólokapr byl zatím posledním Allenovým filmem uvedeným do českých kin. A na rozdíl od jiných snímků příliš nadšení nevzbudil.
Matchpoint: Woody Allen to zkusil jinak. A s úspěchem - Matchpoint byl po delší době prvním snímkem, v němž Woody Allen vyrazil na natáčení za hranice newyorského Manhattanu - do světa londýnské smetánky.
Více o Matchpointu: Woody Allen v temně jarním hávu - Více o tom, jak se natáčel Matchpoint, který do českých kin vstoupil s podtitulem Hra osudu, prozradili herci před premiérou snímku
Televize: Pondělky budou neurotické: Woody je zpátky - Filmy Woodyho Allena slaví velké úspěchy i při televizních uvedeních. Jaké jeho filmy byly naposledy k vidění ve Filmovém klubu České televize?
Rozhovor: Inkvizitor Bardem: Jsem obětí historie - Při příležitosti premiéry Goyových přízraků navštívil Prahu hlavní hrdina Allenova filmu, španělský herec Javier Bardem. Co prozradil v rozhovoru pro Aktuálně.cz?
SPECIÁL: Vše o letošním festivalu v Cannes - Právě v Cannes proběhla světová premiéra filmu a tady si film získal první nadšené příznivce. Čtěte nejobsáhlejší zpravodajství z festivalu a blog z festivalového dění

 

Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama