reklama
 

Soudci u obrany nepostupují jednotně

Známý je loňský případ bývalého generálního ředitele Českého Telecomu Gabriela Berdára. Ten po napadení neznámými pachateli vystřelil z legálně držené zbraně na auto se dvěma mladíky. Policie případ původně odložila, nejvyšší státní zástupkyně ale rozhodla o jeho novém prošetření.

Trestu unikl také plzeňský důchodce Oldřich Doskočil, který byl obviněn z ublížení na zdraví. Měl se ho dopustit tím, že nainstaloval do  své šestnáctkrát vykradené chaty samostříl a způsobil tak zranění sběrači železa, který do jeho chaty vnikl. Soudkyně uznala, že se důchodce sice dopustil nedovoleného ozbrojování, ale rozhodla, že nedostane žádný trest.

V podobném případu z Pardubicka soudy zatím nerozhodly. Majitel chaty v Rabech nastražil ve svém objektu výbušný systém, který utrhl zloději nohu. Na verdikt okresního soudu si musí obě strany ještě počkat.

K příbramskému soudu, který rozhodoval i o vině Jana Beneše, se letos v lednu dostal další podobný případ. A opět odsoudil napadaného místo útočníka. Odsouzeným se stal sedmdesátiletý zemědělec Miroslav Čámský, kterého napadl a zranil o šestnáct let mladší soused Stanislav Dvořák.

Příčinou sporu bylo podle Čámského to, že upozornil na střet zájmů Dvořákovy manželky, pracující na radnici. Čámský, který se při útoku bránil pomocí legálně držené pistole, byl odsouzen k pokutě 5 000 korun a zabavení zbraně. Z konfliktu si odnesl zranění pouze Čámský, útočníkovi se nestalo nic.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama