Soud s lobbistou Janouškem začne 16. července
Zprávy z Aktuálně.cz
Praha - Městský soud v Praze začne řešit případ lobbisty Romana Janouška 16. července. Zatím je jednání nařízeno na čtyři dny od 16. do 19. července, řekla mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.
Žalobci Janouška viní v souvislosti s loňskou dopravní nehodou z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až osmnáctileté vězení.
Kvůli velkému zájmu médií vybral předseda senátu Tomáš Kubovec největší soudní síň. Podle mluvčí zatím nejsou žádné důvody pro vyloučení veřejnosti.
"Natáčet na kameru předseda senátu povolí pravděpodobně na začátku hlavního líčení, na přednes obžaloby a výslech obžalovaného a rozsudek. Průběh dokazování bude nejspíš bez účasti kamer," uvedla Puci.