reklama
 

Škoda, že hvězdy hrají v bazénu

"Začnu soupiskou. Hodně lidí ji kritizuje, já bych tak kategorický nebyl. Za nominaci je odpovědný trenér Vláďa Růžička. On to musí rozhodnout, na něm to celé je. On ostatně ty hráče viděl v přípravě, viděl je na trénincích, měl je pod větším drobnohledem než já. Nemyslím si, že by vybral špatně.

:. Pavel Richter odpovídal čtenářům on-line!

Mužstvo je dobře poskládané

Samozřejmě, mně jako člověku, který se na to dívá zvenčí, tam některá jména chybějí. Často se hovoří o brankáři Turkovi. Ten měl v závěru sezóny první ligy a v baráži velkou fazónu, České Budějovice několikrát výrazně podržel, odehrál to super. Určitě o něm Vláďa Růžička uvažoval jako o jednom z adeptů. Jenže my máme více vyrovnaných gólmanů a Vláďa prostě vsadil na Vokouna. Pak je tam ještě Hnilička a já si nemyslím, že by se Romanovi Turkovi chtělo na šampionát v pozici třetího gólmana.

Mluví se také o tom, že je v týmu málo hráčů z mistrovských Pardubic. Je tam Průcha a Hemský, kdyby se nezranil, jel by určitě Hejduk. To není málo při konkurenci, jaká letos byla. Navíc ve slovenském výběru je brankář Lašák, další hráč Pardubic. Takže, jak říkám, do sestavy bych moc nezasahoval, mužstvo mi připadá dobře poskládané. I když přece jen přiznám, že mi v něm jeden pardubický hráč chybí Bulis. Ten odehrál výtečnou sezónu i play-off. Moc se mi jeho výkony líbily.

Žádné utkání už není snadné

V neděli jsme odehráli vyrovnaný zápas se Švýcary. Tak už to bude pořád, týmy se neskutečně vyrovnávají, poznali to i další favorité. Švýcaři navíc patří k těm lepším, před pár lety měli dobrou dvacítku, ti hráči teď dorůstají a vyzrávají. Hodně se mi zamlouval také výkon Bělorusů proti Slovensku, Ukrajina také pořádně trápila Švédy a Lotyši znepříjemňovali život Kanaďanům. Prostě bruslit už umějí všichni a když to v pěti zavřou, tak je těžké se probít vůbec do šance.

Samozřejmě v sestavě, jakou máme, jsem považováni za jedny z největších favoritů. Branou k úspěchu bude čtvrtfinále. Do té doby si musíme vybudovat solidní pozici, abychom jim prošli. Ten čtvrtfinálový zápas je otázkou štěstí nebo smůly. Když jsme vyhrávali, měli jsme často velkou kliku, v posledních letech jsme si zase vybrali porci smůly. Ale máme letos vynikající tým, šance na titul je velká.

Led je otřesný

Nedá mi to a musím se zmínit o kvalitě ledu. To je skutečně otřesné. Je strašná škoda, že vynikající hráči z celého světa musejí hrát na tomhle. Navíc ve staré hale. My jsme museli loni postavit fungl novou arénu a ještě jsme tu měli šéfa evropského hokeje Fasela skoro každý týden s nějakými připomínkami. U Rakušanů to všechno prošlo a výsledkem je tahle ostuda.

To, že se hraje v květnu, by až takovou roli v kvalitě ledu hrát nemělo. Ostatně šampionáty se vždycky hrávaly na přelomu dubna a května. Pamatuju, že jsme v 85. končili taky až někdy 3. května. Mistrovství prostě navazuje na konec soutěží v celé Evropě, neustále se přidává počet utkání v jednotlivých ligách, takže je to jediný možný termín. A jestli se hraje do patnáctého nebo do pátého, to už je jedno."

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama