reklama
 

Simona Krainová má inteligentní terasu v překrásné přírodě

Bioklimatická pergola, která nenarušuje výhled na krásy Středočeského kraje, a k ní ladící venkovní žaluzie se dají jednoduše ovládat pomocí smartphonu či počítače. Tyto vymoženosti pak tvoří skutečně inspirativní a inteligentní terasu. Co o své nové terase říká sama Simona Krainová?

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Sun System

Známá česká topmodelka Simona Krainová žije život s kalendářem naplněným k prasknutí a s manželem vychovává dva kluky. Není tedy divu, že dlouho hledala prostředí, kde by dokázala vypnout a odpočinout si. Takové místo s manželem nakonec našli v překrásné přírodě Středočeského kraje, kam jezdí z Prahy relaxovat. Především v létě tráví rodina hodně času na terase, která poskytuje krásný výhled na okolní krajinu.

Výhled do přírody, který je škoda zakrýt

"Z naší terasy máme krásný výhled do přírody. Nejúžasnější jsou západy slunce. Celkově tam trávíme s celou rodinou hodně času, hlavně v létě," říká o své terase Simona Krainová. Právě krása okolí dlouhou dobu Simonu odrazovala od instalace pergoly. Letošní extrémně horké léto, kdy ostré slunce učinilo terasu skutečně neobyvatelnou, nakonec rodinu přesvědčilo, že pořízení pergoly je nutné. Vybrali si bioklimatickou pergolu PLACEO od Sun System, která svou konstrukcí výhled příliš nenarušuje. Díky naklápěcím lamelám pergola stíní sluneční paprsky, ale zároveň může vzduch volně proudit. Pocitově je tak pod pergolou chladněji. "Terasu máme situovanou na jihozápad a přes den je slunce opravdu ostré. Původně jsem se bála, že instalací pergoly přijdu o tento unikátní výhled, a tak jsem to dlouho odkládala. Letos se to ale už vážně nedalo vydržet. Nakonec ale konstrukce pergoly výhled nezakryla. Z toho mám opravdu radost," doplňuje Simona Krainová.

Lamely pergoly se samozřejmě dají i zcela uzavřít, takže poskytují plnou ochranu před deštěm a sněhem. "Díky lamelám si můžeme regulovat sluneční svit. Na terase teď sedíme mnohem častěji, protože už nemusíme utíkat domů, když se rozprší. Bezpečně prý snese i zátěž sněhu, tak uvidíme," usmívá se Simona.

Terasa, která poslechne smartphone, počítač i dálkový ovladač

Náklápěcí lamely bioklimatické pergoly PLACEO i venkovní žaluzie Z-90 od značky NEVA, které jsou nainstalovány na všech oknech Simonina domu, se ovládají pomocí domácí automatizace Somfy. Oba produkty, domácí automatizaci i hliníkové bezúdržbové zábradlí NOVAVISIO dodala Simoně Krainové značka Sun System. "Od Sun Systemu toho máme víc. Kromě pergoly i zábradlí a žaluzie do všech oken. Jsem ráda, že to k sobě všechno hezky ladí. Jako žena si na to prostě potrpím. Ovládat žaluzie můžeme přes aplikaci v telefonu a nemusím tak do každé místnosti chodit. Když jsme mimo domov, ovládáme stínění i na dálku. Původně jsem měla obavy, jestli to ovládání nebude moc složité. Ale je to fakt jednoduchý, to zvládnu i já," směje se Simona.

reklama
reklama
reklama