reklama

Ztracené děti lze najít do deseti vteřin!

Policejní statistiky hovoří o tisícovkách pohřešovaných dětí ročně. Nová technologie je přitom prostřednictvím mobilu dokáže najít do 10 vteřin.

Foto: Isifa/Thinkstock

Policejní statistiky hovoří o tisícovkách pohřešovaných dětí ročně. Nová technologie je přitom prostřednictvím mobilu dokáže najít do 10 vteřin.

Společnost GOPE Systems nyní nabízí službu NajduTe.cz, která slouží rodičům ke sledování polohy a efektivní ochraně dětí prostřednictvím mobilního telefonu. Tato moderní služba funguje za spolupráce Policie České republiky, ministerstva vnitra, ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a operátora T-Mobile

Prevence útěků z domova i únosů

Služba NajduTe.cz výrazným způsobem omezuje riziko útěku dětí z domova nebo jejich únosů. Hlavním stavebním kamenem k jejímu provozu je mobilní síť, která z 99 % pokrývá území České republiky. „Díky ní jsme schopni provést bleskovou lokalizaci každého mobilního zařízení. Co možná nejpřesnější polohu telefonu následně určíme prostřednictvím vysílačů BTS, mezi kterými se přístroj pohybuje," vysvětluje Mikoláš Herskovič, jednatel společnosti GOPE Systems.  „Absolutní předností tohoto řešení je skutečnost, že na rozdíl od běžných systémů GPS funguje všude, kde má mobilní telefon signál. Každý zapnutý mobilní telefon najdeme vždy a všude do 9,5 vteřiny i v místech, kde GPS systémy selhávají."

K fungování služby NajduTe.cz nejsou potřeba žádné drahé technologické doplňky ani instalace jakýchkoli programů. Řešení je funkční s každým mobilním telefonem, jen musí být zapnutý.

Pomoc, ztratil se mi syn!

Co mají rodiče dělat, když neví, kde je jejich dítě? Kontaktovat v rámci služby NajduTe.cz linku operačního centra na telefonním čísle 840 557 755. Na nepřetržitě fungující centrále mají k dispozici profesionální personál, který provede rychlou a přesnou lokalizaci mobilního telefonu dítěte.

Operační centrum je sofistikované a důkladně zabezpečené pracoviště se zvláštním provozní režimem. Operátoři jsou vyškolení profesionálové s čistým trestním rejstříkem. Navíc pracují pod dozorem držitelů platného osvědčení fyzické osoby, vydaného Národním bezpečnostním úřadem. Mohou tedy přistupovat k citlivým informacím a zpracovávat je.

Spolupracují hlavně s policisty

Služba NajduTe.cz funguje ve spojení s Policií ČR. Díky tomu je proces vyhledání dítěte opravdu flexibilní. V případě, že nahlásí rodiče na policii zmizení dítěte, stačí mít aktivovanou službu NajduTe.cz, policie se pak na firmu sama obrátí.

Aktivace služby NajduTe.cz je poněkud složitější. V obchodech či na webech Planeo Elektro, Czc.cz, MacZone.cz, Netrade.cz, Softech.cz vyberete a zaplatíte jeden z pěti nabízených tarifů. Nejlevnější paušál se pohybuje okolo 200 Kč měsíčně, roční předplatné potom kolem 2000 Kč. Poté zavoláte na bezplatné telefonní číslo a sdělíte operátorovi aktivační kód ze zakoupené karty. Následně je třeba odeslat vyplněný a úředně ověřený aktivační formulář. Operátor nakonec ve smluvený čas zájemci zpětně zavolá a dokončí aktivaci služby.

zdroj: najdute.cz

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama