reklama

Zamykáte se v ložnici? Co dětem ukazovat a co už ne

Zamykáte se v ložnici a trpíte bouchání dětských pěstiček na dveře? Naučili jste děti před vstupem do ložnice klepat, ale trnete, že zapomenou počkat na vyzvání? Nebo jste sex už raději vzdali, protože se přes nedostatek soukromí nedokážete přenést?

Foto: Isifa/Thinsktock

Zamykáte se v ložnici a trpíte bouchání dětských pěstiček na dveře? Naučili jste děti před vstupem do ložnice klepat, ale trnete, že zapomenou počkat na vyzvání? Nebo jste sex už raději vzdali, protože se přes nedostatek soukromí nedokážete přenést?

Ano, takové jsou slasti a strasti manželského života s dětmi... Jak jste se s nimi vyrovnali vy?

Ven z ložnice!

Miminko je tak heboučké, teploučké a voňavé... Co může být milejšího, než si ho pomazlit v manželské posteli! Tatínkovi ale tulení ve třech začne být poněkud těsné. Přijde totiž na to, že se ke stejně heboučké, teploučké a voňavé mamince přes zavinovačku s vzácným pokladem vůbec nemůže dostat.

Doporučujeme: Táta, máma, dítě: sex ve třech?

A tak nastane doba, kdy musí miminko napřed do vlastní postýlky a potom - pokud to jde - do vlastního pokoje. Rodiče získají trochu soukromí a radostně si oddechnou. Ale jen na chvilku.

Zamykat na klíč?

"Zvědavá tříletá dcerka sice už má vlastní pokoj, ale byla navyklá spávat v ložnici s námi. Tak není divu, že sem chodí naprosto běžně ve dne v noci. Co s tím? Zamykat? To by se asi cítila divně. A umím si docela živě představit ty rány na dveře a zvědavé dotazy: Tati, co to tam děláte? Proč se zamykáte? Mami, já se chci pomazlit!" směje se manažer Libor. "Nakonec jsme se dohodli, že prostě necháme věcem volný průběh. Zamykat nebudeme a když Danuška přijde v tom nejlepším, tak jí vysvětlíme, o co jde. Žádný problém."

Jenže problém tam je - jednak u dcerky, ale nejspíš také u manželky. Výsledky britského výzkumu ukazují, že komplikace s milováním mají nejčastěji ženy žijící v manželství s dětmi do pěti let.

Zádrhel spočívá převážně v nich samotných. Zatímco muži mají sex rádi pořád stejně a dětské publikum je tolik nerozhází, u žen chuť na milování s mateřským vytížením prudce klesá. Také libido mají úplně jiné: vyrušení z intimity je rozhází podstatně víc než muže. Nehledě na to, že jsou přírodou naprogramovány postarat se v první řadě o dítě - a v té chvíli jde sex, s prominutím, do háje...

Táta mámě ubližuje

Problém ale může mít také dítě, které vejde do rodičovské ložnice nevhod. Zejména, když se dospělí právě nacházejí v nějaké náruživější fázi milostného aktu, prcek si to klidně vysvětlí tak, že táta mamince ubližuje...

Pozor! V této situaci nenechávejte dítě odcházet do svého pokojíčku zmatené nebo s jinými negativními pocity! Zachovejte klid a pokuste se, aby situace nevyzněla tak, že jste byli přistiženi při něčem, co se nemá. Snažte se - přiměřeně věku - vysvětlit, že jde o hru dospělých, u které chtějí být rodiče sami. A zvukový doprovod? Dítě přece u svých her také občas výská radostí a křičí!

Zaklepat, počkat na vyzvání

Ať už jste příznivci otevřenosti (dveří) i za cenu náhlého překvapení nebo rovnou zamykáte, děti byste měli naučit jedno: jako je dětský pokojíček výsostným útočištěm pro ně, rodiče mají svou ložnici: místo, kde se před vstupem zaklepe a počká na výzvu...

A pokud zamykáte, zamykejte důkladně - ať nedopadnete jako rodiče chlapečka z našeho vtipu: "Malý chlapec jde v noci na záchod. Když se vrací kolem ložnice rodičů, cosi zaslechne a nakoukne tedy klíčovou dírkou. Po chvíli se odvrátí a jde zpět do svého pokoje. Cestou sám pro sebe nespokojeně mrmlá: A to se může zbláznit, když si cucám palec!"

Čtěte také: Kameňáky o dětech: Neseriózní a vtipné

Jak to máte zařízeno u vás doma? Nemáte před dětmi žádné tajnosti? Nebo je vaše ložnice zamykatelná na devět západů? Či snad patříte ke šťastlivcům, kteří dokázali děti naučit, že před vstupem do rodičovské ložnice se klepe a čeká na vyzvání? Jak se vám to povedlo?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chodíte domy před dětmi nazí?

Tatínek čural do umyvadla aneb Když dítě moc mluví

Oddělené ložnice: Ničí vztah, nebo mu pomáhají?

Bojíme se dělat v angličtině chyby. Z ministrů mi bylo smutno, říká učitel Broňa | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama