reklama

Zamilovala jsem se do syna své kamarádky...

"Miluji syna své kamarádky. Přišlo to jako blesk z čistého nebe," napsala nám paní Jana z Plzně. Toto je příběh její velké lásky, která rozbila staré přátelství a vynesla jí ve 47 letech pověst přestárlé nymfomanky.

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Nikdy by mě nenapadlo, že je to možné. Jsem úplně obyčejná ženská. Nemám - neměla jsem - žádné úchylky ani na zajíčky, ani na bohaté starce. Prostě to přišlo jako blesk z čistého nebe a já jsem vůči své lásce úplně bezbranná," napsala nám paní Jana z Plzně.

Toto je příběh její velké lásky, která způsobila zmatek v mnoha hlavách, rozbila staré přátelství a vynesla jí ve 47 letech pověst přestárlé nymfomanky.

Je s tebou nuda!

Byla jsem vdaná dvacet let, když si manžel sbalil kufr a odstěhoval se žít nový život s o mnoho mladší ženou. Vlastně mě to ani až tak nepřekvapilo - náš syn trávil většinu času na koleji v Praze, kde studoval práva, a rodiče potřeboval čím dál méně. Naše zájmy se rozcházely stále víc: já miluji klasickou hudbu, procházky přírodou, práci na zahrádce, kdežto on je zapálený sportovec, který nevydrží déle než tři dny bez bicyklu.

Čtěte také: Má manželství vůbec cenu? Skutečný názor manželů a otců

Zkoušela jsem dokonce jezdit s ním, ale není to prostě sport pro mě - otlačený zadek, bolavá stehna a naprosté vyčerpání do kopců, takové byly mé hlavní vzpomínky. A právě tam si můj muž našel novou lásku. Vlastně jsem ho docela chápala, a když odezněly první pocity křivdy, smutek a žárlivost, uvědomila jsem si, že mi ani tolik nechybí. Naše láska vyšuměla, každý šel jiným směrem.

Jen si s nimi zkusíš zahrát

Celou anabázi zpovzdálí sledovala Jitka, moje nejlepší kamarádka už od střední školy. To jí jsem se chodila vyplakat na rameno. Když viděla, jak jsem osamělá, rozhodla se mě zabavit: "Náš Pavlík hraje s folkovou kapelou, právě hledají houslistku. Máš přece konzervatoř a hraješ si jen tak doma, to je škoda! Už jsem ti domluvila schůzku!"

Marně jsem se bránila, že už mám housličky akorát pro rozptýlení. Že folk vůbec neznám. Že se mi nechce vystupovat na veřejnosti. A že jsem jejího Pavlíka viděla naposledy před pěti lety, než odjel studovat do Irska. Nedala pokoj. Tak jsem na tu zkoušku šla.

Čtěte také: Manžela mi svedla nejlepší kamarádka, ženám už nevěřím

První šok mě čekal hned před domem. Pavlíka jsem si naposledy pamatovala jako hubeného, nohatého puberťáka. Teď tu stál mladý muž s kytarovým pouzdrem přes rameno, čerstvě oholený a navoněný. "Ahoj, Jani, rád tě vidím. Ty ses vůbec nezměnila," přivítal mě vesele. "Zato ty ano," opáčila jsem s úsměvem a obavy ze mě trochu spadly. Když mě třikrát políbil na tváře - zvyk z Irska, zasmál se - uvědomila jsem si, že vyrostl opravdu moc hezky.

Lásce neporučíš

A pak už události nabraly rychlý spád. Zjistila jsem, že na housle pořád umím docela dobře. Zbývající tři členové kapely - dva v jeho věku, jeden v mém - byli nadšeni. A já se do divokých i teskných keltských melodií rychle zamilovala. Bohužel i do Pavla.

Taková pošetilost na stará kolena! Čtvrt roku se mi podařilo nedávat nic najevo. Jenže pak nás čekal první zájezd mimo město s přespáním v hotelu. Ne, nezačala jsem si já, to bych se nikdy neodvážila! Syn mé kamarádky a vrstevník mého syna mě svedl. Byla to nejhezčí noc mého života. Nejen to, druhý den se ke mně hrdě hlásil. Za týden mě vodil hrdě za ruku před celou Plzní. A po měsíci se už ke mně stěhoval od mámy. A bylo zle.

Nymfomanka před důchodem

"Zbláznila ses? Ty jsi snad nymfomanka! Měla bys pomalu myslet na vnoučata a ty místo toho svádíš kluka starého jako tvůj syn! Až Pavlovi bude čtyřicet, ty už budeš stará bába, myslíš, že s tebou zůstane? A bude přece chtít mít děti! Dáš mu je v padesáti?" Jitka mě zahrnula výčitkami, se kterými jsem nemohla než souhlasit. To všechno je pravda, stejné otázky napadají i mě. Jenže si je nedokážu připustit. Jako bych se vezla na vlně emocí - a Pavel se mnou.

Stala se z nás nerozlučná dvojice. Dál jezdíme na koncerty a baví nás společně hrát. Pořídili jsme si psa a chodíme na dlouhé procházky do lesa. Večer sedáme na zahrádce a je nám dobře. Jen Jitka s námi odmítá mluvit. A mně se stále vracejí její otázky.

Nejsem nymfomanka, jen hodně zamilovaná, v tom mám jasno. Ale co bude dál? Jsem o patnáct let starší než Pavel. Časem bude chtít mít děti a nejspíš si najde nějakou mladší ženu - to už přece znám. Jenže vystoupit z rozjetého vlaku se mi nechce! Je to tak lichotivé, když mě miluje krásný mladý muž. A tak krásné cítit po letech, že jsem milovaná a mám s kým sdílet své zájmy! Netuším, co bude dál, a nechci na to myslet. Co jiného můžu dělat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Můj muž je prudič! Trpí tím celá rodina

Češi jsou prudérní rodiče! Alespoň podle Švédů

Nejčastější chyby, které děláme při zařizování bytu

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama