reklama

Virtuální porod krok za krokem: Realisticky a názorně

Jak se miminko dokáže prodrat úzkou mezerou mezi pánevními kostmi maminky? Protáhne se šikovně jako kočka, a ještě se přitom stihne otočit! Průchod dítěte rodidly názorně zachycuje zajímavá 3D aplikace s názvem BornToBeAlive

Foto: Žena

Jak se miminko dokáže prodrat úzkou mezerou mezi pánevními kostmi maminky? Protáhne se šikovně jako kočka, a ještě se přitom stihne otočit!

Průchod dítěte rodidly názorně zachycuje zajímavá 3D aplikace s názvem BornToBeAlive. Jde o společný projekt pařížské univerzity a společnosti Dassault Systèmes s cílem seznámit budoucí rodiče s průběhem porodu.

Zbavit se strachu z neznáma

Každý rok proběhne na světě více než 75 milionů porodů. Jen v Česku je jich kolem 110 000. Přestože je narození šťastná událost, vyvolává u budoucích matek řadu otázek a obav. Na mnoho z nich mohou získat odpovědi právě díky aplikací, která vznikla společným úsilím francouzských lékařů a porodních asistentek.

Jak šetrně vyvolat porod, se dozvíte ZDE>>

Scénáře byly vytvořeny a schváleny medicínskou laboratoří iLumens. Názorná animace umožní nastávajícím rodičům projít virtuálně porodem a zbavit se tak obav z neznámého. Simulace je dostupná v angličtině a francouzštině, verze pro iPad bude k dispozici v průběhu roku.

Jak vypadá v animaci druhá doba porodní, ukazují screenshoty z videa:

K čemu co slouží?

Nastávající maminky ale i budoucí tatínkové se prostřednictvím videa mohou v prostorově pojaté, interaktivní aplikaci seznámit s porodním oddělením. Poznají hrozivě vypadající lékařské nástroje i složité technické vybavení, zjistí, k čemu slouží a jak fungují, aby lépe porozuměli procesům, kterými bude rodička muset projít. Virtuálně si vyzkouší úkony, se kterými se mohou při porodu setkat, a při každém kroku dostanou interaktivní vysvětlení, jež jim prozradí, co očekávat.

Doporučujeme - Neuvěřitelné video: Porod do vody v přímém přenosu!

Připraví se tak na „den D“, aby při porodu samotném netápali v neznámu. Po celou dobu několikaminutové instruktáže je budou v záhlaví provázet hodiny, které průběžně ukazují reálný čas průměrného porodu od prvních stahů až k položení miminka na mámino bříško.

Celé instruktážní video můžete zhlédnout ZDE:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Porodník říká: Rodíme špatně a nechceme to měnit

Náš syn žil tři dny: Video, které svírá srdce

7 rad, jak opticky zvětšit malý byt: Tyhle fungují!

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama