reklama

Video: Vyrobte si originální korálkovou sponu do vlasů

Nabízíme tip pro šikovné dívčí ruce: vyrobte si originální sponu do vlasů se třpytivými kamínky. Fantazii se meze nekladou - každá nová sponka bude originál. Výtvarnice Lucie Avramová vám poradí, jak na to.

Foto: gothic-sperky.cz

Nabízíme tip pro šikovné dívčí ruce: vyrobte si originální sponu do vlasů se třpytivými kamínky. Výtvarnice Lucie Avramová vám poradí, jak na to.

Komponenty pro výrobu najdete v hobby obchodech, na internetu nebo v některých galanteriích.

Doporučujeme video: 4 nejlepší účesy na večírek

Uvedeným postupem si jednoduše vyrobíte originální ozdobu do vlasů, kterou můžete jakkoli přizpůsobit našíváním dalších korálků. Fantazii se meze nekladou - a každá nová sponka bude originál.

Co budete potřebovat?

 • sponový základ o délce 5 cm
 • 80 rokajlových korálků o průměru 3 mm (rokajlové korálky jsou klasické skleněné malé korálky, na videu růžové)
 • 8 ohňovek o průměru 4 mm (ohňovky jsou lesklé broučené skleněné korálky, na videu modravé)
 • 2 jehly
 • pevnou, ale tenkou nit, dlouhou 2 m

Postup práce

 1. Na oba konce nitě navlečte jehly, aby se vám lépe navlékaly korálky.
 2. Nejprve navlečte 8 menších rokajlových korálků a posuňte je doprostřed nitě. Devátým a desátým korálkem protáhněte oba konce nitě zároveň proti sobě a utáhněte.
 3. Na oba konce nitě navlékněte po třech korálcích. Dalšíma dvěma opět provlečte oba konce nitě proti sobě. Opět navlékněte na každou stranu nitě 3 korálky a opět dalšíma dvěma novými korálky provlečte oba konce nitě proti sobě a utáhněte. Takto vytvořte řetízek o osmi očkách, klerý bude stejně dlouhý jako sponový základ.
 4. Řetízek přivažte k dírce na okraji sponky.
 5. Na chvíli odložte jeden konec nitě. Druhý konec protáhněte korálkem poslední kytičky tak, aby směřoval dovnitř kytičky.
 6. Navlékněte na nit ohňovku a provlečte nit protějším korálkem kytičky. Nic podvlečte pod sponkou a utáhněte. všechny další stehy budou vypadat stejně. Takto postupujte až na konec řetízku, kde tento konec nitě několikrát provlečte skrz druhou dírku sponky a na chvíli odložte.
 7. Vraťte se k prvnímu odloženému konci nitě. Provlečte ho skrz 3 korálky na straně a 2 korálky uprostřed kytičky. Podvlečte nit pod sponkou. Provlečte ji skrz další 3 korálky na straně a dva uprostřed. Opět ji podvlečte pod sponkou. Takto pokračujte až na konec sponky. celou dobu nit pořádně utahujte.
 8. Na konci nit několikrát provlečte dírkou a svažte vespod s druhým koncem nitě. Zbylou nit odstřihněte. Abyste měli jistotu, že se uzlík nerozváže, zakápněte ho bezbarvým lakem na nehty.

Přišel vám popis příliš složitý? Podívejte se na video z YouTube, zjistíte, že je to vlastně docela jednoduché.

úvodní ilustrační foto: gothic-sperky.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sedmiletá milionářka: Okouzlující dítě, nebo spratek?

Jak se rodilo před sto lety? Na listí i pod drogami

Podraz mého života: Chci se ženit, ale ne s tebou!

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama