reklama

Video: Vánoční překvapení. Budete plakat dojetím!

Myslíte, že tradice Vánoc je prastará? Omyl! Většina našich vánočních a štědrovečerních zvyků má kořeny až v 19. století. Patří k nim i zvyk dávat si na Štědrý den dárky. Typický je pro ně moment milého překvapení. Pojďte se s námi podívat na takové vánoční dary, které jejich adresáty dojaly až slzám.

Foto: Isifa/Thinkstock

Myslíte, že tradice Vánoc je prastará? Omyl! Většina našich vánočních a štědrovečerních zvyků má kořeny až v 19. století. Patří k nim i zvyk dávat si na Štědrý den dárky.

Vychází z Nového zákona, konkrétně ze zmínky o kadidle, zlatě a myrze, které přinesli Tři králové jako dary narozenému Jezulátku. Ve středověku se drobnostmi (jídlo, šaty, malé peníze) přilepšovalo chase a žebrákům. V 19. století potom začali bohatí měšťané zdobit stromečky jako připomínku ukřižování, obdarovávat své děti a věnovat si dary i mezi sebou.

Ve střední Evropě (ČR, Slovensko, Německo, Rakousko, Švýcarsko) dárky nosí malé dítě - Ježíšek. Je to tradice natolik silná, že ji přes všechny snahy nedokázal vytlačit ani ruský Děda Mráz ani americký Santa Claus. Hlavním bodem společným snad pro všechny země je ale moment překvapení. Pojďte se s námi podívat na videu na taková překvapení, která obdarované dojala až slzám.

Jaké jsou typicky české dárky pro děti? Chytré a hezké!

Štěně pod stromečkem

Mámo, táto, kupte mi štěně! Snad každé dítě má období utkvělé touhy po chlupatém kamarádovi. Ne každému se splnění přání poštěstí, když to ale vyjde, a rovnou pod stromečkem, jsou z toho Vánoce, na které se jen tak nezapomíná.

Mami, čekám miminko!

Jak prozradit mamince v nejlepších letech, která už dávno touží po vnoučeti, že se právě stala babičkou? Dejte jí to překvapení pod stromeček. Bude to určitě ten nejkrásnější dárek - jak v našem následujícím videu:

Voják se vrátil domů na Vánoce

Škarohlídové by při sledování těchto videí namítali něco o propagandě, jenže ty děti a ženy, jejichž tátové, manželé, synové, bratři, partneři se vrátili z války nečekaně právě na Štědrý den to nehrají: jsou v šoku, křičí, smějí se, pláčou radostí, až se zalykají. Takové city nevidíte běžně.

videa: youtube.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Video: Orgasmus při porodu - nejlepší přirozená extáze!

Andělé existují! Kdo doopravdy jsou a jak vypadají?

Dózy na vánoční cukroví: super tipy pro vás!

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama