reklama

Video: Podívejte, jak děti reagují na svatbu gayů!

Video zachycuje 13 zdejších dětí ve věku od pěti do třinácti let, kteří se dívají na vyznání lásky dvou gayů a dvou lesbiček. Jak budou reagovat?

Foto: YouTube

Kalifornie patří k těm americkým státům, které povolují sňatky homosexuálů. Video zachycuje 13 zdejších dětí ve věku od pěti do třinácti let, kteří se dívají na vyznání lásky dvou gayů a dvou lesbiček.

Jak budou reagovat? Rozpětí jejich reakcí je veliké - od nepředstíraného úžasu těch menších až po rozumný souhlas těch větších. Některé nechápou, o čem video bylo. Jiné neumí zareagovat, protože vztah dvou lidé stejného pohlaví je pro ně naprostá novinka. Pro jiné je to špatné a pro další zase dobré.

On ho miluje?

U namlouvání gayů, jsou reakce dětí docela různorodé. Některé radostnému objetí mužů spontánně tleskají. „To je bláznivé," odtahuje se od obrazovky třináctiletá holčička. Dokud muži jen tančí, sedmiletý prcek sledující video se usmívá.

Doporučujeme: "Chce se mi zvracet", slyšel 15letý homosexuál od otce

Ve chvíli, kdy jeden z nich svému vyvolenému vyznává lásku, to komentuje dítě nevěřícnou otázkou: On ho miluje? A když se jeden muž zeptá druhého: Vezmeš si mě?, je klučina zmaten docela. „Koho si má brát?" ptá se s vykulenýma očima...


Lesbičky vzbuzují méně kontroverze. Většina dětí s nimi souhlasí, asi že působí trochu jako domácké tety. Byly tak milé - komentují objetí postarších dam dospívající slečny a i mladíci. Jen jedna devítiletá dívenka si pohoršeně zakrývá oči a odklání se od obrazovky...

Spontánní dětské chování a některé poznámky jsou doopravdy zábavné, podívejte na videu z YouTube:

Registrované partnerství v ČR a jinde

V ČR byl zákon o registrovaném partnerství schválen v březnu 2006, kdy po přehlasování poslaneckou sněmovnou prošel přes veto tehdejšího prezidenta Václava Klause. Účinnosti nabyl 1. července 2006. Řeší majetkové a právní záležitosti partnerů stejného pohlaví, ale neumožňuje jim osvojení dítěte.

Registrované partnerství v Evropě je věcí svobodného uvážení konkrétních států. Uzákoněno bylo 27 zemích Evropy, ve 14 státech USA, ale také v Austrálii, Kanadě, Argentině, Brazílii či Mexiku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Mé dítě je gay/lesba: Já to z něj vytluču!

Homosexuální rodiče: V čem jsou lepší?

Rychlý návod, jak zatočit se stresem a přepracovaností

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama