reklama

Video: Dvouletá holčička rapuje abecedu

Pro všechny děti je hláskování abecedy důležitou průpravou na mluvení samotné. Dvouletá princezna ho ovšem pojala v duchu drsného songu, který ji pěkně rozparádí.

Foto: YouTube

Pro všechny děti je hláskování abecedy důležitou průpravou na mluvení samotné. Písmenek je spousta. Zapamatovat si jich tolik není nic snadného.

Dvouletá holčička si pomáhá rapováním. A drsný song ji před spaním pěkně rozparádí...

Heavymetalová abeceda

Její abeceda v heavymetalovém pojení baví internetový svět. Zejména v kombinaci s růžovým župánkem se krásně vyjímá.

Doporučujeme: Dvouletý král samby: Nosí plínky, ale tančí jako bůh!

"Má dvouletá dcera se skoro rozzlobí, když po koupání zpívá svou abecedu," komentuje situaci táta. Ten se samozřejmě dobře baví. A budete i vy, podívejte na YouTube:

Zpívejte a broukejte

Chcete, aby vaše miminko povídalo co nejdříve a správně vyslovovalo? Zpívejte mu, broukejte mu, říkejte básničky. Neexistuje lepší cesta, jak naučit dítě mluvit. Proč právě verš?

Básničky, a rýmovačky doprovázejí děti od narození. Většina maminek je používá zcela spontánně. Veršované slovo zdůrazňuje přirozený rytmus českého jazyka, kladený na první slabiku, učí dítě správně dýchat a vyslovovat. S melodií si navíc děti verše dobře zapamatují.

Písnička představuje báječný způsob, kterým miminka a batolata nenásilně a přitom velmi účinně procvičí mluvidla, natrénují obtížné hlásky (a že jich čeština má), pochytí přirozenou rytmizaci řeči a vůbec si zafixují správné mluvní návyky. A pokud vašemu potomkovi láska k hudbě zůstane do dospělosti, tím lépe.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Básničky na mytí rukou, písničky proti šišlání

Nedělejte z dětí tuleně! Stačí je koupat jednou týdně

Čím dál víc lidí nejí lepek. Co je na tom tak skvělého?

Pazderka: Ruská propaganda přitvrzuje, jako novinář bych se v Moskvě necítil bezpečně | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama