reklama

Věčná otázka žen: Kdy už můj muž konečně dospěje?

Kdy už muž konečně dospěje? Až mu k tomu žena poskytne prostor!

Foto: Thinkstock

"Kdy ten můj už konečně dospěje a začne se chovat jako pořádnej mužskej," povzdechne si leckterá žena potají. Odpověď však obvykle nechce slyšet. Ta totiž zní: "Až mu k tomu poskytnete prostor."

Zatímco ženy chtějí mít lásku jako modlu a životní styl, pro muže je to spíš zábavná dovolená, kterou napasují mezi spoustu svých dalších koníčků. Než tuto fázi překonají, může to trvat roky. A nikdy ji nepřekonají úplně.

Zasloužím si něco lepšího!

Jediná, pro všechny společná láska nebeská totiž neexistuje. Opravdu totiž platí, že muži pocházejí z Marsu, zatímco ženy jsou Venušanky. Největší chyba, kterou mohou udělat, je nabízet své srdce na dlani komukoli, o koho ve své touze po lásce až za hrob zakopnou.

Čtěte také: Je o 20 let starší. Žiju s ní, abych měl kde bydlet

Začíná to tak pěkně, obvykle mezi vrstevníky. Mladý muž, který ještě úplně nedospěl, se zamiluje do stejně staré, ale psychicky už dospělé ženy. Pokud ona věří, že z něj dokáže udělat udělat, je to největší omyl jejího života.

"Udělat chlapa" v tomto případě znamená dělat za muže dospělá rozhodnutí. Jenže dospělý člověk odpovídá za vlastní činy a myšlenky sám, žena to nemůže dělat za něj. Jinak se z milenky stane matkou nebo dokonce učitelkou.

Jenže on to neudělá!

"Co mám ale dělat? Když mu to nepřipomenu, zapomene. Když se nebudu rozčilovat, že přišel domů o tři hodiny později a nezavolal, udělá to příště zas. Když mu po lopatě nevysvětlím, že mi ubližuje jeho flirtování, bude dál flirtovat," brání se ženy.

Připomínání, rozčilování ani vysvětlování nepomůže. Pokud se partner nechová dospěle z vlastní vůle, žena ho k tomu nedonutí.

"Čtyři roky jsem se trápila s bývalým manželem. Odpustila jsem mu, že místo do rodiny vráží peníze do chlastu.  Vydržela jsem s ním protialhokolní léčbu. Snášela jsem, že se ke mně špatně chová. Odvrátila jsem oči, když jsem ho potkala, jak se vede za ruku s kolegyní z práce. Pak už jsem to nevydržela. Plakala jsem, křičela, vyhrožovala, že odejdu. Nic nepomohlo, bylo to čím dál horší. Můj muž dospěl, až když jsem položila na stůl žádost o rozvod. Teprve potom mi začal naslouchat. Pro mě už ale bylo pozdě," vzpomíná Jitka z Prahy. Lituje jen jediného - že se nerozvedla daleko dřív.

A to je bohužel často také jediné možné řešení. Pokud vám muž, kterého milujete, není ochoten naslouchat, nechte ho jít. Přiznejte si to: Jestliže vám nevychází vstříc, pak vás doopravdy nemiluje. Možná jste ho prostě "oblbla" a ulovila. Nebo jen podlehl vaší umíněnosti. Srdce vám však evidentně neodevzdal.

Laň lovce neuloví

Je až s podivem, jak často si ženy takového muže domů pořídí. V zoufalé touze někoho milovat a být milovány sleví ze svých nároků a chytnou se zuby nehty prvního jakž takž slušného mužského, jen aby nebyly samy.

Doporučujeme: Bláznivá máma? Přišla o miminko, tak pečuje o panenky

Rozhodujícím faktorem v lásce však není to, zda vás někdo miluje, ale zda si vás vybere z vlastního svobodného rozhodnutí. Jestliže laň štve lovce, nejspíš ho donutí k útěku. Muž, který se dá "ulovit", není chlap, ale chlapec. Až dospěje, bude vám to vyčítat.

Nehrajte si na maminku

Dobrá zpráva je, i chlapec se časem se může naučit být mužem. Dokonce třeba i po vašem boku. Musíte ho však k tomu inspirovat, ale ne nutit nebo se tak chovat za něj.

Není na něj spoleh? Poskytněte mu víc volnosti a žijte si svůj život bez toho, abyste se museli spoléhat jeden na druhého. Věří, že mu všechno projde? Stanovte své hranice a nechejte ho pohybovat se v těch jeho. Na jeho účet a na jeho zodpovědnost: Neřešte za něj problémy. Neříkejte mu, co má dělat. Netolerujte věci, které vám ubližují, ale netrestejte ho za dětinské chování.

Žen, které příliš snadno odpouštějí, si muži neváží. A žena, která toleruje nebo trestá mužovo dětinské chování, se stává místo milenky matkou, respektive učitelkou. S těmi však velcí kluci do postele nechodí!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Podvedla jsem muže den před svatbou...

Jediná sedmerčata na světě oslavila osmnáctiny

Sněží vám za límec? Jak se zbavit lupů natrvalo

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama