reklama

Umírám. Odkazuji ti děti, manžela a prsten

Kdyby příběh Jackie DeVita napsal hollywoodský scénárista, byl by to romantický, vyspekulovaný kýč. Napsal ho ovšem sám život. Jackie umírala na rakovinu a své milované sestře Colleen odkázala doslova vše, co měla: děti, manžela i snubní prsten.

Jackie se sestrou Colleen na své svatbě
Jackie se sestrou Colleen na své svatbě | Foto: galleries.heraldtribune.com

Kdyby příběh Jackie DeVita napsal hollywoodský scénárista, byl by to romantický, vyspekulovaný kýč. Napsal ho ovšem sám život. Jackie umírala na rakovinu a své milované sestře Colleen odkázala doslova vše, co měla: děti, manžela i snubní prsten.

Jackie bylo 42 let a byla šťastná. Měla milovaného a milujícího manžela, děti Richieho, Mikeyho a Gabby, které byly ve školním věku, krásný dům. Pak se vše změnilo. Lékaři jí diagnostikovali nádor na mozku. Nikdy nesmíš opustit mé děti, zapřísahala svou nezadanou, o rok mladší sestru Colleen.

Nabídla jí i snubní prsten. Ten sestra odmítla, odmítnout starost o děti však nedokázala. O rok později Jackie zemřela. Tři měsíce nato řekla Colleen své „ano" ovdovělému švagrovi a navlékla si sestřin prsten. „Vím, že máme její požehnání," říká.

Podobné, a přece jiné

Na rodinných fotkách je lze jen těžko rozeznat. Byly jako dvojčata, jen se narodily 50 týdnů po sobě. „ Ačkoli měla modré oči a světlejší vlasy, tak si nás lidé často pletli a měli nás za dvojčata," uvedla Colleen.

Jackie milovala zimní sporty, Colleen letní, obě ale rády tančily a vařily. Byla to Coleen, kdo první poznal stomatologa Richarda DeVita, nastoupila k němu jako sestřička. Později se k ní přidala i Jackie a obě pracovaly spolu. A Richard se zamiloval do starší z obou sester. Vzali se, budovali společně nádherný dům, pořídili si tři děti. Spoustu času však trávili společně s milovanou sestrou a švagrovou.

Sestra i přítelkyně

„Jsi nejen sestra, ale také má nejlepší přítelkyně," má Coleen vyšito na polštáři v obýváku. A také to po celý život pro obě dvě platilo. Proč si byli všichni tři tak blízcí? Proč se Coleen nikdy nevdala? „Byl to asi boží záměr," domnívá se Richard.

Sestry byly spolu i ve chvíli, kdy se Jackie dozvěděla strašnou zprávu o své nemoci. Právě řídila auto. Manžel lékař jí zajistil tu nejlepší možnou péči, léčili ji stejní odborníci jako senátora Teda Kennedyho. O život bojovala nejen Jackie, ale všichni její blízcí. Nemoc však vyhrála. Jackie jí podlehla ve věku 44 let.

Byla jako osina, dnes ji miluji

„První léta v ordinaci se mi vůbec nelíbila, byla jak osina v pozadí," říká o své nyní milované druhé manželce Richard DeVita. Vztah mezi nimi se vyvinul postupně. „Lidé se stále ptají: milovala jsem ji předtím? Ne! Miluji ji dnes? Ano!" říká Richard. A tak nakonec žádal Johna Learyho o ruku jeho dcery už podruhé. Tentokrát ovšem šlo o tu mladší. Tatínek Jackie a Colleen byl na rozpacích, maminka pobouřená. Rozhodl však názor dětí - i ty požádali otec a teta o souhlas děti. Byly nadšené, a to rozhodlo.

Dnes je Richardovi 55 a Colleen 46 let. Děti prospívají, vztahy s rodinami se urovnaly. „Jsem šťastná. Svého muže jsem milovala jako šéfa, jako švagra a nyní i jako manžela," uzavírá Colleen. No řekněte, není to námět na román? Diskutovat o tom můžete pod článkem a hlasovat v anketě.

zdroj: today.msnbc.msn.com, galleries.heraldtribune.com

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama