reklama

Umírající matka odkázala syna své ošetřovatelce

Tricia Somersová z amerického Harrisburgu je máma osmiletého syna Wesleyho. Žije s ním sama. Loni jí lékaři sdělili strašnou diagnózu: Rakovina jater. A co bylo ještě horší, neměla vůbec nikdo, kdo by se o jejího syna postaral.

Foto: YouTube

Někdy skutečný život napíše příběh jako z pera hollywoodských scénáristů... Třeba v případě dvou maminek Tricií - Somersové a Seamanové.

Tricia Somersová z amerického Harrisburgu je máma osmiletého syna Wesleyho. Žije s ním sama. Loni jí lékaři sdělili strašnou diagnózu: Má rakovinu jater v konečném stadiu. A co bylo ještě horší, neměla vůbec nikoho, kdo by se o jejího syna postaral, až jednou, někdy, brzy... Právě tehdy potkala na onkologické klinice Tricii Seamanovou.

Chci tě poprosit o velkou službu...

Nemocná maminka Tricia Somersová (45) poznala ošetřovatelku Tricii Seamanovou, když procházela diagnostickými testy v nemocnici. "Jakmile poprvé vešla do místnosti, pocítila jsem obrovskou úlevu," uvedla pro televizi WHTM. "Bylo to zvláštní. Měla jsem prostě pocit, že se o mně dokáže postarat."

Čtěte také: David, chlapec z bubliny: Život strašnější než smrt

Měla pravdu. Ošetřovatelka Tricia dělá svou práci už 14 let a miluje ji, přestože je velmi náročná a někdy moc smutná. Sama má čtyři děti - tři dospívající dcery a syna jen o rok staršího než je Wesley.

Obě ženy se rychle spřátelily. Pak se Tricia dozvěděla, že její rakovina dospěla do konečného stadia. "Když zemřu, postaráš se o mého syna?" zeptala se své oblíbené ošetřovatelky, když odcházela z nemocnice.

"Nejdřív jsem byla v šoku. Nevěděla jsem, co na to říct," přiznává Tricia Seamanová. Snažila se být velmi diplomatická a vše si promyslet. "Tvá otázka mi lichotí, ale potřebuji čas na rozmyšlenou," odpověděla. Všechno v ní však křičelo: "Ano, postarám se!"

Stejný názor měl i její manžel Daniel. Pomohou. A rádi. Vlastně právě přemýšleli o adopci dalšího dítěte. A tak vznikla netypická rodina: Somers-Seamanovi. Podívejte se, jak žijí:

Je to bláznivé

"Mami, to je bláznivé," reagoval Wesley, když slyšel poprvé, že by měl časem žít v jiné rodině. Jenže babička a děda Somersovi zemřeli už dávno a nikdo jiný z příbuzných se nebyl schopen o něj postarat. Neměl kam jít.

"Dělám to pro něj," přiznává maminka Tricia. "Tak ráda bych viděla svého syna šťastně vyrůstat."

Wesley ví, že máma umírá: "Maminka je krásná a já ji miluju s velkou něhou," říká.

Doporučujeme: Reinkarnace: Cameron, chlapec, který žil už "předtím"

Ve své nové rodině si ale rychle zvykl. "Líbí se ti tady? Není tu něco, co by ti vadilo?" ptala se maminka Tricia č. 2, když přišel k Seamanovým poprvé. Líbilo se mu všechno, a postupně u nich začal trávit víc a víc času.

Nikdy nezůstane sám

V květnu přišla krize. Lékaři dávali Tricii měsíc života. Někdy ani nemohla po chemoterapii chodit, jak byla unavená. Nakonec skončila v nemocnici a Wesleyho neměl kdo brát ze školy.

Tehdy Seamanovi pozvali mámu a syna Somersovy, aby se k nim nastěhovali. "Už nejsem tvá ošetřovatelka, jsem tvoje rodina," řekla jedna Tricia druhé. Ta se rozplakala radostí. Pochopila, že uspěla. Její syn bude v dobrých rukou. To jí dalo sílu ještě chvíli žít, a tak letos v létě strávily obě rodiny společně dovolenou. "Chceme, aby Trish žila naplno. Milujeme je oba - ji i Wesleyho," uvedla maminka Tricia č. 2.

Čas a nemoc jsou však neúprosné. Její jmenovkyně je po chemoterapiích čím dál slabší. Nyní přežívá v hospicu a Seamanovi zahájili proces osvojení. "Wesley je chytrý kluk. Budeme chtít, aby studoval, byl úspěšný v životě a věděl, že není sám. Má rodinu. Nikdy nezůstane sám," říkají.

zdroj: Daily Mail, ABCNews

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Umírá a plní si sen: Vdala se bez ženicha

Holčička z popelnice našla po letech svého tátu

15 varovných signálů, jimiž se u žen hlásí rakovina

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama