reklama

Tříletý Triston: Zázračný surfař s plenou

Ať už se vrtne kamkoli, sport bude určitě hrát v jeho životě velkou roli. Triston Gailey ze severní Kalifornie je pro něj jako zrozený. Ve svém věku se zřejmě stal nejmladším surfařem planety. Prostě malý zázrak. K pobřeží se táhnou davy lidí, jen aby viděly jak zázračný tříletý prcek zápasí na prkně s vlnami třikrát většími, než je on sám.

Foto: Profimedia.cz

Ať už se vrtne kamkoli, sport bude určitě hrát v jeho životě velkou roli. Triston Gailey ze severní Kalifornie je pro něj jako zrozený. Ve svém věku se zřejmě stal nejmladším surfařem planety.

Prostě malý zázrak. K pobřeží se táhnou davy lidí, jen aby viděly jak zázračný tříletý prcek zápasí na prkně s vlnami třikrát většími, než je on sám.

Všestranný talent

Stejně bravurně zvládá Triston i skateboard. Už ve čtrnácti měsících dribloval na hřišti s fotbalovým míčem. Na kole se naučil jezdit sám v roce a půl.

Doporučujeme: Dvouletý král samby nosí plínky a tančí jako bůh!

Ve stejném věku ho zachycují fotky tři metry vysoko na cviční horolezecké stěně... Třikrát slezl skálu Half Dome in Yosemitském národním parku, kde jsou cesty pro horolezce.

Naučit se bát

"Musel jsem ho naučit se bát," vzpomíná táta Todd Gailey. On sám pracuje jako hasič v městečku San Luis Obispo a s Tristonovou matkou je rozvedený. „Než si mohl stoupnout na surfařské prkno, trénovali jsme jízdu na skateboardu, skoky do vody, plavání pod vodou a chování v oceánu, aby byl s vodním živlem nadosmrti přítel.

Bezpečí, teplo a zábava

"Nikdy jsem ho nemusel k ničemu nutit. Baví ho to a je prostě talent od přírody," krčí rameny táta. "Nestarám se o tom, jak je dobrý, prostě s ním dělám to, co ho baví."

Se synem surfují vždy tak půl hodiny, pak je čas na brouzdání v písku, stavění hradů a honění veverek. Jeden obřad však nevynechají nikdy: Než jsou na prkno, pokleknou na hranici moře a pomodlí se za bezpečí, teplo a dobrou zábavu. Zatím se jim to vždy splnilo.

Takhle si Triston osedlal surfařské prkno:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Tatínek čural do umyvadla aneb Když dítě moc mluví

Když máma umřela, bylo to strašné. Ale ulevilo se mi

Manžel mě nutí řídit, šílím strachy

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama