reklama

Tři muži si vyzkoušeli nosit těhotenské břicho a prsa

Tři muži se rozhodli, že si na měsíc nasadí těhotenská břicha. Jak to dopadlo?

Foto: 3pregnantdad.com

Oteklá prsa, nutkání na záchod, bolest zad a další problémy, které musí snášet nastávající maminky. Právě kvůli nim vznikl zajímavý projekt, kdy tatínkové měli vyzkoušet, jaké to je, tahat se s těhotenským bříškem, a co dalšího těch devět měsíců obnáší.

Vlastně vše začalo jen jako průzkum při tvorbě knihy Book of Mums. Tři muži z Anglie kolem 40 let na schůzce s autorkou knihy pronesli zajímavou otázku. Jaké by to bylo, kdybychom byli těhotní? Nakonec si řekli, proč to nezkusit. A akce se rozjela.

Jsem těhotný!!!

Jak probíhal první týden? Budoucí otcové se společně sešli, aby jim byly doručené krabice, v kterých se ukrývalo "těhotenské břicho" na zkoušku. Jejich úkolem je nosit vše neustále na sobě po dobu jednoho měsíce, jako by právě oni byli těhotní. Zátěž si smí odložit pouze ve chvíli, kdy se půjdou umýt.

Doporučujeme: Nová Bondgirl: jak se vám (ne)líbí herečka Lea Seydoux?

Celý oblek je navržený tak, aby se váha rozložila a vyvíjela tlak na močový měchýř, plíce a žaludek. "Třetí den jsem nemohl spát, protože jsem se nezvládl s břichem nijak uvelebit," líčí své první zážitky tatínek Steve.

A co víc? Pánům s oblekem ještě narostla prsa. "Byla to pro mě příjemná novinka, ale brzy se prsa stala otravným vybavením a překážela stejně, jako když si prdnete ve skafandru," dodává s úsměvem Steve.

Video z prvního týdne najdete ZDE >>

Už po první noci, kdy "bříško" na chvilku odložili, aby se převlékli, na nich bylo vidět, že jsou polámaní a jejich záda změnu špatně nesou. Následovaly běžné činnosti, sezení v kanceláři, práce, odvést děti do školy a další. Ale nic nešlo hladce...

Druhý týden

Možná vám přijde video vtipné, ale ženy, které už těhotné byly, dobře pochopí, jak složité je s "pupíkem" cestovat v dopravních prostředcích. Tito odvážlivci vyrazili na cestu letadlem a následně si vyzkoušeli sedět ve voze jako "tři těhotné dámy".

Video z druhého týdne najdete ZDE>>

Ale jedna výhoda většího bříška se přeci jen našla. Byli spokojení, když na něj při spaní vsedě mohli pohodlně odložit ruce. Služební cesta pokračovala jízdou ve vlaku, ta už tak pohodlná nebyla. Stolek jim značně překážel v pohybu. Zraky lidí mluvily za vše. Prostě není normální být muž a ještě těhotný.

"Hodně lidí se nám směje. Reakce jsou krásné. Včera na mě jeden člověk zakřičel: To je zázrak!!!" vypráví své zážitky jeden z otců.

Kdo se pustil do zkoumání?

Otcové mají za sebou teprve dva a půl týdne. Každý den o svých zážitcích píší a pečlivě zaznamenávají výhody a nevýhody "mateřství".

Otec č. 1: Jason (44)

"Když jsem se vzbudil po první noci s těhotenským břichem, myslel jsem, že jsem po těžkém ragbyovém zápase. Rozhodně jsem to po jednom dni nečekal. Cítím malou nespravedlivost. Těhotenství je běžně postupný proces, já jsem dostal zátěž hned a moje tělo se na to nestihlo připravit."

Sám uznal, že už po pár hodinách pochopil, proč byla jeho žena nevrlá. Nebyl jí dostatečnou psychickou oporou, proto její nálady už chápe. Devatenáctý den do svého deníčku zaznamenal, že už je pořádně unavený a cítí se, jako by pokaždé vyrážel na maškarní večírek. "Necítím se zle, když jsem s ostatními těhotnými tatínky. Netušil jsem, jak je náročný i běžný nákup v obchodě, kdy mi břicho překáží při dávání zboží do vozíku. Domů jsem přišel úplně zničený! Ale nevzdávám se a pokračuji dál."

Jeho těhotenský deníček můžete den po dni sledovat ZDE>>

Otec č. 2: Steve (46)

Druhou šťastnou maminkou se stal Steve. I on bříško zvládá poněkud hůř. "Rozhodl jsem se, že tento oblek budu nosit po dobu jednoho měsíce, ale už teď mi to přijde jako hloupý nápad. Mám pocit, jako bych měl tou obrovskou zátěží zmačknuté všechny orgány."

Po dvou týdnech ve svém deníku uvádí, že se cítí jako Ludvík XVI., který snědl obrovskou hostinu. "Když jsem na 15 minut odložil břicho a byl chvilku o 15 kg lehčí, byl to pro mě luxus. Mohl jsem se pohodlně osprchovat a utřít. Uznávám, že jsem trochu porušil pravidla, ale budu pokračovat zítra," kaje se Steve.

Postřehy druhého tatínka najdete ZDE>>

Otec č. 3: Johnny (45)

Sám nečekal, jak to bude fyzicky náročné. Představoval si, že jeho život bude pokračovat téměř normálně, ale zmýlil se! "Doufal jsem, že budu moci jezdit na kole, běhat a podobné aktivity, ale bylo to mnohem náročnější, jako bych nosil obrovský batoh. Nejde o to, že táhnu 15 kg, ale ta váha hrozně tlačí na močový měchýř a do slabin. A aby toho nebylo málo, uvnitř břicha se něco pohybuje, jako bych tam měl vetřelce. Je jasné, že tohle není nic pro chlapy," přiznává Johnny už první den.

Po dvou týdnech objevil ve schránce příručku o zdravém jídle pro těhotné. Když si ji pročítal, nestíhal se divit, co vše musela jeho manželka po devět měsíců snášet za "dobrůtky".

Náš tip: Jaký by měl být ideální rodič? Zeptali jsme se dětí

"Jediné, za co jsem byl rád, bylo zjištění, že těhotné mají jíst ořechy, běžel jsem ven a koupil si je. Nenašel jsem louskáček, až mi došlo, že s sebou vláčím těžký balvan, který mi s tím pomůže. A opravdu, zajímavé louskat ořechy těhotenským břichem," popisuje svůj šílený nápad Johnny.

Johnnyho těhotenský deník najdete ZDE>>

Jak se pánům povede dál? To teprve uvidíme. Jsme velmi zvědaví, jak celý projekt shrnou. Ovšem už teď je jasné, že vše mají mnohem jednodušší než ženy, které pod srdcem nosí potomka. Na rozdíl od těchto tří dobrodruhů si bříško na pár minut denně sundat nemohou.

"Obrovský respekt patří všem ženám, které si prošly těhotenstvím," dodává na závěr Steve.

Myslíte si, že by každý muž měl vyzkoušet nosit těhotenské břicho? Co by se podle vás změnilo? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Děsivá reinkarnace: Mámo, tys mě nechala umřít!

Mladá bloggerka plete deky na 1,5 metrových jehlicích

3 zlatá pravidla ženské moudrosti: Proč je uctívat?


Hartl: Táta měl strach, že jsem na kluky. Uklidnil ho plakát sexsymbolu | Video: Martin Krepindl, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama