reklama

Tip na perfektní odpoledne: Kam na Den dětí v Praze?

Láska. Bezbrannost. Naděje do budoucnosti... S dětmi se spjato mnoho představ. Obohacují život dospělých a dávají mu smysl. Tak neberte oslavy Dne dětí formálně, ale pořádně si ho užijte! Co nabízí den dětí v Praze?

Foto: Isifa / Thinkstock

Láska. Bezbrannost. Naděje do budoucnosti... S dětmi se spjato mnoho představ. Obohacují život dospělých a dávají mu smysl. Tak neberte oslavy Dne dětí formálně, ale pořádně si ho užijte.

Letošní Den dětí připadá na neděli 1. června, ale slavit se bude a může už od pátku. Nabízíme vám tipy na dny plné her, soutěží a vůbec zábavy, v mnoha případech zdarma. Důležitější je ovšem dobrá nálada a čas strávený společně s mámou a tátou.

A nezapomeňte ani na malý dáreček. Každá záminka, jak udělat svým dětem radost, je přece dobrá! Co nabízí den dětí v Praze?

Den dětí ve vesmíru

Na vesmírné překvapení zve na den dětí Planetárium hl. m. Prahy. Děti tam o víkendu čekají dva dny plné pořadů a překvapení! Budou se moci projet po Měsíci nebo Marsu, nechat si namalovat na obličej obrázek s astronomickou tématikou, poskládat vesmírné puzzle. Program zabere asi tři hodiny a probíhá od 10 do 15.30 hod.
Vstupné: dospělí 130 Kč, děti 3 - 15 let 65 Kč, rodinné 2+1 až 4 325 Kč

Pohádky v Podviní

Oslavy Dne dětí můžete také strávit v parku Podvinný mlýn. Po celém jeho areálu se bude rozkládat pohádkový les. Děti v něm projdou vyznačenou trasu a cestou potkají pohádkové postavy v krásných kostýmech a budou plnit nejrůznější úkoly a hrát zajímavé hry. Těšit se můžou na prince, draka, čerta, princeznu, vodníka, vílu, ježibabu, Jeníčka s Mařenkou. Cestu zvládnou i maminky s kočárky. Pohádkový les se bude konat od 14 do 17 hodin. Připraveno je také občerstvení.
Vstupné: zdarma

Aquapark jen za korunu

Aquapalace Praha v Čestlicích otevře v neděli 1. června všem dětem do výšky 150 cm brány za symbolickou jednu korunu. Kromě tří paláců plných čisté a teplé vody a venkovní zóny čeká děti i spousta soutěží s odměnami.  V Paláci pokladů najdou vrak pirátské lodi, vodní hřiště se skluzavkou, ale také brouzdaliště a nové vodní atrakce, na kterých si mohou i zasoutěžit během speciálních animací. Banán, Saturn, šlapací Aquapaddlery, chození po vodě v kouli (neboli aquazorbing) atd.

Doporučujeme: 14 největších lží, kterými rodiče balamutí děti

Pro odvážnější šest toboganů dlouhých 440 metrů, 3 klouzačky a obří trychtýř Space hole. Ve venkovní zóně zase Divoká řeka, která prošla rekonstrukcí a patří mezi nejoblíbenější atrakce vůbec.
Vstupné: děti do 150 cm 1 Kč

Kouzelná školka v Palladiu

Obchodní centrum Palladium připravilo na pátek 30. května od 14 do 18 hodin zábavný program pro děti. V 15.30 dokonce zavítá do druhého patra Majda z Kouzelné školky. Připravena je také soutěž Skákací panák o ceny jako Barbie, stavebnice Lego, deskové hry, ale i poukázky na zmrzlinu, na nápoje do Starbucks či hračky PlayMais. Dětem budou k dispozici také dvě šikovné malířky na obličej. Rodičům potom nabídnou vybrané obchody slevy a speciální nabídky na dětský sortiment.
Vstupné: zdarma

Dílnička na Klamovce

Klub Klamovka připravil na pátek 30. května pro předškoláky a malé školáky spoustu her a soutěží, ale také tvořivou dílnu. Každý účastník dostane drobný dárek. Akce proběhne od 11.30 hod., za pěkného počasí v parku Klamovka, za deště v prostorách klubu. Program je určený pro děti od 2 do 8 let.
Vstupné: zdarma

Zlobí? Do Senátu s nimi!

V neděli 1. června od 14 do 17 hodin mohou rodiče s ratolestmi navštívit i půvabný Valdštejnský palác. Na tento den je tam připraven Den dětí v Senátu, který nabízí zábavný program pro rodiny.
Vstupné: zdarma

Co o Dni dětí víte?

  • Mezinárodní den dětí byl vyhlášen Ligou národů už v roce 1925 v Ženevě.
  • Ještě o pět let dříve však vyhlásilo Den dětí Turecko. V roce 1920 to udělal zakladatel republiky Mustafa Kemal Atatürk v den vyhlášení Turecké nezávislosti. On sám děti miloval a jehož krédem bylo: "Děti jsou nový začátek zítřka." Dodnes tak Turecko slaví Den dětí. 23. dubna spolu se Dnem svrchovanosti republiky.
  • V České republice byl tento mezinárodní svátek oficiálně uznán v roce 1950. Slaven byl ale už za první republiky.
  • A aby toho nebylo málo, 20. listopad pak stanovila Organizace spojených národů za Světový den dětí. Stalo se tak u příležitosti výročí Deklarace práv dětí, nicméně svátek se příliš neujal.

zdroj: Praha-levne.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 tipů na nejkrásnější jarní výlety s dětmi

Stála jsem před babyboxem s miminem a stovkou v kapse

Češi přesolují: Jak správně solit, radí Petr Havlíček

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama