reklama

Stokilové maminy: Dokázaly zhubnout o 40 kilogramů!

Rada zní: Kde je vůle, tam je cesta! Už jste ji mockrát slyšeli? Přesto čtěte dál: zjistíte, že to opravdu je možné. Dokazují to příběhy tří maminek, které znějí tak trochu jako z propagačních letáků na hubnoucí přípravky. Jsou ale skutečné. Všechny mají něco společného: realistickou představu, že se člověk prostě musí omezit. A ono to pak najednou jde.

Máma s dcerou
Máma s dcerou | Foto: Profimedia.cz

Rada zní: Kde je vůle, tam je cesta! Už jste ji mockrát slyšely? Přesto čtěte dál: zjistíte, že to opravdu je možné.

Dokazují to příběhy tří maminek, které znějí tak trochu jako z propagačních letáků na hubnoucí přípravky. Jsou ale skutečné. Všechny mají něco společného: realistickou představu, že se člověk prostě musí omezit. A ono to pak najednou jde.

Leona: Může za to chlap!

Novinářka Leona je maminkou předškoláka Vojty. Nadváhu považuje za dobrou známou, vede s ní urputné boje už od puberty. Momentálně vítězí na plné čáře: z úctyhodných 108 kilogramů spadla na 60. Ale ví, že nemá vyhráno. „Je to jako závislost na alkoholu, nesmím povolit ani na chvilku," přiznává.

Její hubnutí začalo rozvodem. „Na vrcholu váhy jsem byla tři roky po porodu. Zlenivěla jsem doma se synem natolik, že jsem se úplně přestala hýbat. Procházka po parku představovala vysokohorský trek. Pak už to manžel nevydržel a našel si milenku o půl metráku lehčí. Odvedla mi ho - a dobře že tak!" bilancuje Leona po letech.

„Mně došlo, že je to povrchní mizera, ale také, že se vymykám běžným představám. To byla motivace jako blázen. Podle všemožných webů jsem si vypracovala jídelníček a opravdu jsem ho dodržovala. Začala jsem napřed chodit a po roce dokonce i běhat. Naštěstí mi ještě nebylo třicet, a tak se tělo dokázalo z tukových deformací vzpamatovat bez zásahu chirurgie. Byly to hodně těžké dva roky - ale odměna sladká. Velmi sladká. Před měsícem jsem potkala svého bývalého. O syna zájem příliš nejeví, takže se letmo zahlédneme jednou za půl roku. Ten jeho pohled, když mě uviděl... V tu chvíli jsem věděla, že všechno utrpení stálo za to. A že vydržím."

Markéta: Je to v hlavě!

Markéta, maminka dvou dětí, váží 65 kg při výšce 169 cm. Když ji potkáte na ulici, nenapadlo by vás, že před několika lety měla rekordních 127 kilo. „Vždy jsem byla baculka. Hormonální antikoncepce se také pěkně podepsala, dvě těhotenství a starost o miminka dílo zkázy dokonaly," vypráví. Trápila se, ale kila ne a ne se rozplynout. Pak jednou její malá dcerka prohlásila: Maminko, ty jsi ale tlustá, nelíbíš se mi! „Nemyslela to zle, dítě je malá upřímná dušička. Přesto to moc bolelo," přiznává Markéta.

A tak začala počítat kalorie. Hubnutí zahájila v květnu a na konci srpna byla o 16 kilogramů lehčí. Pak teprve nastoupil vlčí hlad. Pomohla lékařka, kterou její odhodlání přesvědčilo, a předepsala Markétě prostředek Merídia. Za dalšího čtvrt roku se ručička na váze ustálila na osmdesátce, tedy minus 47 kg. Markéta se naučila jíst a pít pravidelně a chodit na dlouhé procházky. Pomohla i plastika břicha, která zlikvidovala uvolněnou kůži.

Jednoho dne šla od kadeřníka vyzvednout dcerku do školky. „Přiřítila se ke mně a hulákala: Maminko, ty jsi překrásná!" vzpomíná. V té chvíli věděla, že vyhrála. „Řídím se heslem Kde je vůle, tam je cesta. Vše začíná i končí v hlavě. Člověk se musí umět omezit. Zhubnout je stejně snadné, jako přestat kouřit - zvládne to každý, jen chtít!" uzavírá Markéta svůj příběh.

Marta: Už se nechci stydět!

Marta je sympaťačka, maminka dvou malých dětí. Také ona s nadváhou bojuje snad odjakživa. „Ty rána před zrcadlem… V čem jít, co si obléknout. Dnešní móda je lichotivá, schovat velký zadek není až takový problém. Ale dvacet kilogramů navíc neschováte! Stačil jediný pohled na nahé tělo. Brrrrr! A ta celulitida - nevidím si sice na chodidla, ale tuším, že je to jediné místo, kde ještě není. Povadlý rosolovitý zadek, špeky úplně všude. Všude!" vzpomíná.

Pak jí dala firma Ryor možnost otestovat na sobě zdarma výrobky na hubnutí. Jako správná bojovnice se Marta vrhla do války s kaloriemi. A rovnou na našich stránkách. „Dostala jsem přípravky a jediné, co jsem s nimi musela dělat, bylo pravidelné mazání krémy ráno a večer. První nepatrný výsledek se dostavil asi po 14 dnech - úbytek 1 až 2 centimetry. Dobrý! A každý další týden byl úbytek větší. Díky tomu jsem vydržela v tom hlavním: v pohybu a přiměřené stravě," popisuje. Výsledek? Za dohledu naší redakce, čtenářek a za pomoci kosmetiky zhubla za 8 týdnů 8 kilogramů.

Takže: Jde to! Stačí jen chtít. Nebo snad máte jiné zkušenosti? Diskutovat o tom můžete pod článkem.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama