reklama
 

Štěpánka 4 měsíce po porodu: Vrátila se mi rakovina

Štěpánka onemocněla rakovinou prsu zcela náhle a nečekaně. Podstoupila chemoterapii, ablaci i ozařování. Přes to všechno se jí podařilo otěhotnět a porodit dvojčata. Pak nemoc udeřila znovu.

Foto: Fotoprome.cz - ateliér dětské a rodinné fotografie

Štěpánka onemocněla rakovinou prsu zcela náhle a nečekaně. V jednu chvíli byla úplně zdravá, druhou bojovala o život. V roce 2006 podstoupila sympatická černovláska chemoterapii, ablaci, znovu chemoterapie a nakonec ozařování.

"Byl to jeden z mých nejtěžších roků v životě, ale díky milující rodině a kamarádům jsem to zvládla. Žila jsem každý den, jako by byl poslední. Můj poklad, přítel Pepíček, mi byl oporou a nevadilo mu - a dodnes jsem nepocítila, že by mu vadilo - že jsem bez prsa," vzpomíná.

Nejšťastnější pod sluncem

Od onkologa měla doporučeno pět let neotěhotnět. Tu dobu dodržela. Když se jí konečně v roce 2011 povedlo otěhotnět, svou radost vykřičela do světa. Tolik štěstí! "Už jsem se viděla jako maminka. Vybírala jsem jména, potají chodila po obchodech a okukovala oblečky, koukala na hračky a v žádným případě si nepřipouštěla, že by se mohlo něco špatného stát!" vzpomíná.

Bohužel, opak byl pravdou. Po dvou měsících o miminko přišla. Přesto se s přítelem nepřestávali snažit. V červenci 2013 se to konečně znovu povedlo. A hned dvojčátka! "Mám v životě děsnej pech, ale to je pryč. Teď se mi všechno vynahradí. Jen jsem zvědavá, jak budu dvě děti kojit jedním prsem," těšila se nastávající maminka.

Celý příběh Štěpánčina těhotenství najdete na Babyweb.cz >>

10. února 2014 byl její nejšťastnější den v životě. "Ve 12:21 jsem slyšela nejkrásnější pláč, pláč našeho milovaného Olivera a o minutu později milované dcerky Anny Márii. Moje radost neznala mezí. Byli tak maličkatí, ale tak krásní! Jsou to strašně hodné dětičky, vůbec nepláčou, jen když mají hlad. Jsme ti nejšťastnější rodiče pod sluncem. Takový cit jsem v životě nepoznala. Dala bych všechno na světě, aby byli celý život zdraví a šťastní," říká maminka.

Máte to zpátky

Po porodu ale začala Štěpánku pobolívat záda a ruce. Nepřikládala tomu důležitost, říkala si, že ji bolí svaly od zvedání miminek. Když jí koncem května nabrali na onkologii markery, považovala to za rutinu. 14. června s kamarádkami absolvovala Avon pochod. Byla moc unavená a kamarádky si s ní dělaly legraci, že je líná. V pondělí 16. června zazvonil telefon. Volal onkolog.

Čtěte také: Čekáte miminko! Ale umíráte...

"Dobrý den, Štěpánko, máte čas? Nevzbudil jsem vás?"
"Ne, ne, jsem s dětmi u doktora."
"Já bych potřeboval, abyste ke mně přišla." Hlavou mi proběhlo: dopadlo to špatně, mám zpátky rakovinu prsu.
"Mám to zpátky?"
"Ano."
"Čeho?"
"Kosti."

"Začala jsem se klepat a brečet, bylo mi úplně jedno, že byla plná čekárna lidí. Nemohla jsem zastavit pláč, koukala na děti a brečela a brečela," přiznává osudem pronásledovaná žena. Diagnóza byla tentokrát opravdu zlá:  Metastáze v kostech, obou ramenou, páteři, stehenní kosti, stydké kosti, lymfě. Neléčitelné. "Budeme se snažit, abyste tu byla co nejdéle," víc lékaři slíbit nemohli.

Co bude s dětmi...

"Nejtěžší bylo říct to mamince, už po druhé v životě. Snažila se být silná, ale v ten moment mi před očima zestárla o dvacet let," vypráví Štěpánka. Velkou krizí prošla i ona sama. "Pořád jsem myslela na to, co bude s dětmi, když umřu? Vždyť jsou tak malinkatí! Zvládne to Pepíček? Co když si najde paní, která je nebude mít ráda? Tak jsem si přála je vychovat!" honilo se jí hlavou.

Pak se ale dokázala vzchopit. "Řekla jsem si, že jsem věčná optimistka a budu bojovat, kvůli dětem a mým nejbližším! Já to dám. Už jednou jsem to dala," věří maminka, která má před sebou druhou chemoterapii a už si oholila vlasy. Když se nebude moci o miminka starat, zaskočí Štěpánčina maminka a kamarádi. Pepíček potřebuje chodit do práce, aby rodina měla z čeho žít.

Pomoci chce Štěpánce také Babyweb.cz. "Oslovujeme naše partnery a věříme, že se k pomoci připojí a věnují například produkty, které vyrábí či prodávají," vyzývá. O všech lidech a firmách, kteří nabídnou pomocnou ruku, bude web informovat na svých stránkách. Skupinu na podporu mladé maminky najdete i na Facebooku.

úvodní foto: Fotoprome.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Holčička přežila potrat - matka ji teď zbožňuje

Má 6 dětí a 36 plastik: Máma vypadá jako hambatá Barbie

Rakovina prsu nebolí, říká lékařka. Tím hůř!

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama