reklama

Rodiče a sex očima puberťáka: No fuj!

Jednou se dítě narodí, a sex rodičů už nikdy nebude to pravé. Sotva se smíří s tím, že jim za hlavou, případně ve vedlejším pokoji, bedlivě naslouchají nic nechápající malá ouška, stanou se z těch oušek velké uši... A v pubertě se z milostných hrátek po třicítce stává svatokrádežná zábava, která by měla být trestána stejně přísně jako hrdelní zločiny

Sex
Sex | Foto: Profimedia.cz

Jednou se dítě narodí, a sex rodičů už nikdy nebude to pravé. Sotva se smíří s tím, že jim za hlavou, případně ve vedlejším pokoji, bedlivě naslouchají nic nechápající malá ouška, stanou se z těch oušek velké uši...

V pubertě se z milostných hrátek po třicítce stává svatokrádežná zábava, která by měla být trestána stejně přísně jako hrdelní zločiny. U rodičů minimálně doživotím bez milostného doteku! Alespoň z hlediska adolescentů.

Nahota rodičů k pubertě nepatří

„Vztah dětí k nahotě se v průběhu času mění. Pokud jsou tak vychovávány, považují ji děti několik prvních let života za naprosto přirozenou. Okolo šestého roku věku se však začnou přirozeně stydět, což ještě umocní nástup do školy. Rodiče by měli tento vývoj respektovat, nevysmívat se dětem ani je nenutit k něčemu, co je pro ně nepříjemné. V pubertě je pak pro potomky nahota v kontaktu s rodiči v lepším případě nepřístojná. Adolescenti hledají vlastní sexuální identitu a nahotu rodičů obvykle zásadně odmítají. Pobyt na nuda pláži rozhodně nepatří k ideálním společným dovoleným," konstatuje pražská psycholožka Vlasta Svobodová.

Držte jazyk za zuby!

Jinak budete směšní... Nejistí puberťáci touží po dokonalosti těl, nechtějí vidět mámu či tátu s bříškem a tukovými polštářky. Nechtějí je vlastně vidět nahé vůbec, k jejich vnímání rodičovské autority to prostě nepatří. Nahý dospělý je adolescentům k smíchu. Že byli táta s mámou někdy mladí, je pro ně stejně nepředstavitelné jako pobyt bez skafandru na Venuši. A způsob, jak oni sami přišli na svět? Prostě nechutné! „Já jsem sice tolerantní, ale stejně se nedokážu ubránit začervenání. Jako třeba tuhle," popisuje na webu studentka Anna. 

„Koukej," říká mi maminka, hladí po zádech naši kočku a usmívá se. „Jak ji pohladím, hned vystřelí ocásek nahoru!"
 
„Tak to pak můžeme zkusit v ložnici!" zamrká na ni táta.

„Tak nevím... Ale představa, jak tátovi vystřeluje nahoru ocásek, mi přijde - přinejmenším zvláštní," uzavírá Anička. A to je ještě k problému rodičovského sexu hodně shovívavá! Většina jejích vrstevníků by nejspíš použila výraz nechutný, hustý, drsný, případně mrtě krutý.

Může být i hůř

Nechtěné náhodné setkání syna s nahou matkou v koupelně doprovází výkřiky: „Proboha, chceš mi způsobit trauma z dětství, chceš ze mě udělat homosexuála?" Když se srazíte s dcerou, tak zazní: „No fuj, ve tvém věku už půjdu na plastiku všeho! Než mít prsa jako ty, radši nebudu mít nikdy děti!!" Otec, který se plíží z koupelny a narazí ve slipech na dospívající dceru, je ztrapněn výkřiky: „Mami, ten úchyl schválně přede mnou chodí nahý. Jestli takhle vypadají všichni chlapi, budu do smrti panna!"

Tak popisuje peripetie dospívání ve své široce rozvětvené rodině herečka Veronika Žilková v magazínu Prozeny.cz.

Smiřte se s tím

Bezzubé tápání ve fascinujícím labyrintu jménem Sex si zkrátka někdy prožil každý a právě teď jsou na řadě vaše děti... Být v patnácti v posteli jako vyplašená srnka je prostě normální. Šlachovitý výrostek mezi chlapeckýma nohama připadá mladé slečně jako nejpodivnější věc na světě. Bojí se vzít ho do ruky nebo dokonce do pusy. Proboha, co na tom sexu všichni mají, ptá se v duchu. A mladí mužové tápají úplně stejně, jen objekt jejich tápání vypadá trochu jinak.

Všechno se časem srovná, vy to ovšem vlastní zralou nahotou rozhodně neusnadníte. Takže se obrňte trpělivostí a předstírejte, že se z vás stali puritáni. Ostatně střední věk vše zjednoduší: statistiky se shodují v tom, že každodenní stres související se snahou skloubit rodinný život a kariéru chuť matek a otců k milování dramaticky snižuje...

Rodičovství: konec sexu!

  • 80 % budoucích rodičů souloží aspoň jednou týdně
  • 25 % novopečených rodičů souloží aspoň jednou týdně
  • 25 % rodičovských párů si na sebe dokáže najít čas pravidelně
  • 64 % dotázaných brání v milování únava
  • 72 % „unavených" představují ženy, 55 % muži
  • 20 % dává přednost rychlému sexu
  • 30 % dotázaných soudí, že pro jejich sex jsou horší starosti s dětmi, než stres z povolání

zdroj: výzkum veřejného mínění Forsa

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama