reklama
 

Rady zkušené matky: Na lyže s dětmi v pohodě

Zimní dovolená na horách s dětmi může být zatěžkávací zkouškou rodinných vztahů. Připravte se proto předem a společný čas si příjemně užijte. Jak na to poradí Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík, zkušená matka čtyř dětí.

Foto: Isifa/Thinkstock

Zimní dovolená na horách s dětmi může být zatěžkávací zkouškou rodinných vztahů. Připravte se proto předem a lyžovačku i společný čas si příjemně užijte. Jak na to poradí Štěpánka Štrougalová, zkušená matka čtyř dětí a majitelka Baby Clubu Juklík.

Chcete jet s dětmi na lyže? Pak není špatné odpovědět si na základní otázku. Je to přání rodičů, nebo samotného dítěte?

Doporučujeme: Naučte se pečovat dětem o lyže!

"Každé dítě, dokonce i sourozenec, je úplně jiné. Některé nadchne lyžování už v útlém věku, jiné preferují bobování a stavění sněhuláků a na samotné sjezdovky potřebují ještě nějakou zimní sezonu navíc," říká Štěpánka Štrougalová.

Když musí lyžování teprve přijít na chuť

Základem výuky lyžování jsou pády a vstávání. Zvažte, zda máte dostatek zkušeností, trpělivosti a praxe, abyste své dítě učili lyžovat sami. "I když mohou být lyžařské školy finančně náročnější, jejich nabídka je pro výuku malých dětí naprosto úžasná. Zábavný areál a přítomnost vrstevníků představuje velký hnací motor. S čím vy se spolu s dítětem budete trápit tři dny, ve škole lyžování se stejné dovednosti naučí formou hry a mnohem rychleji," doporučuje Štěpánka Štrougalová.

  • Jako motivace dobře fungují pamlsky v kapse, hry a soutěže nebo natočení prvních sjezdových metrů na kameru.
  • Samotný pobyt na horách ve vyšších nadmořských výškách a nižší teploty dokážou hodně unavit. Nepřetěžujte své děti. Malé dítě vám neumí popsat, že je unavené. Většinou se únava projevuje tím, že je protivné až zlobivé. Nepodceňujte tento signál a poskytněte dost prostoru k odpočinku.
  • Pokud celý den trávíte na sjezdovkách, bude možná vítanou změnou pobyt v bazénu, který nabízí hodně zimních letovisek. Využijte ho ke společným hrám a dovádění, drilu bylo dost na sjezdovce.

Aby to děti bavilo

Když ho lyžování baví Pokud vaše dítě patří mezi ty nadšené, blahopřejeme. I v tomto případě je ale dobré myslet na pár drobností, které mu mohou začátky lyžování zpříjemnit:

  • délku pobytu na lyžích přizpůsobte teplotě daného dne
  • rolák nebo dětský tubus na krk dokáže v zimě zázraky
  • nikdy není na škodu mít dvoje rukavice a náhradní ponožky
  • a co takový hřející polštářek, ten prokáže služby k nezaplacení
  • když je nezabírá nic, zahřejte dítě návštěvou teplé restaurace

A závěrem?

Hlavně si dovolenou krásně užijte! Domluvte se, kdy děláte aktivity pro sebe a vymezte si dobu, kdy jste tu plně pro děti. Domluvu udělejte na svahu, na bazéně i na pokoji. Pokud najdete harmonii v tomto propojení, budete se mít všichni krásně a zažijete nezapomenutelné chvilky.

zdroj: juklik.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Návod na štěstí: Nejspokojenější rodiny mají 2 dcery

Máma kojí školačku. Nevidí na tom nic divného

7 důvodů, proč dát v práci výpověď

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama