reklama

Rady, jak otěhotnět: Co opravdu funguje?

Finty na otěhotnění poradí francouzská specialistka na sexuální terapii Noëlla Jarousse.

Foto: Thinkstock

Mezi ženami se objevují nejrůznější rady, jak zaručeně otěhotnět. Jsou to jen mýty, anebo je na nich něco pravdy?

Které finty mohou přispět k tomu, aby žena otěhotněla, poradí francouzská specialistka na sexuální terapii Noëlla Jarousse.

Zemská přitažlivost funguje

I když neexistuje žádná poloha zaručující otěhotnění, přece jen jsou efektivnější ty, při nichž žena leží pod mužem. Je-li na zádech či na boku, proniká mužský úd do pochvy v nejpříhodnějším úhlu pro to, aby se spermie dostaly do nejblíž k děložnímu hrdlu. Ještě větší účinnosti se dosáhne, když si žena podloží bedra polštářkem.

Také poloha zezadu přináší ovoce, muž při ní může proniknout co nejhlouběji do partnerky. Zato poloha 'na koníčka' se nedoporučuje. Odporuje totiž zemské přitažlivosti, takže je pro spermie obtížnější doputovat k cíli.

Po milování nohy nahoru

Nedoporučuje se ani vyskočit z postele hned po aktu. Žena by měla zůstat tak půl hodinky ležet na zádech, nejlépe s bedry podloženými, aby byla přizvednutá pánev a vagína. To zabrání spermatu ztratit se stejnou cestou, jakou se dostalo dovnitř.

Pokud ženě přijde málo podložit si po milování bedra, může zkusit polohu s nohama zvednutýma ke stropu. Nejlepší je opřít je o stěnu, tak se dá vydržet doporučenou půlhodinku.

Je to rozhodně pohodlnější než někde doporučovaná svíčka, kterou vydrží jen jogínky. Běžné ženy by se jí měly vyhnout. Namáhavý prostocvik vyvolá totiž stažení cév v malé pánvi, čímž brání oplodnění. Pohodlná pozice s pokrčenýma nohama a podloženou pánví zcela postačí.

Brzké mytí snižuje šance

Pokud chcete otěhotnět, zapomeňte na intimní toaletu a sprchu. Jestliže jste se milovali večer, snažte se sperma v sobě udržet celou noc. Při ranním sexu se doporučuje neomývat intimní partie po šest hodin.

"I když nechce žena otěhotnět, uchovat sperma ve vagíně není od věci, protože pokryje sliznici přirozeným mazivem bohatým na vápník, hořčík, zinek a proteiny," podotýká terapeutka.

Předehra se počítá

K otěhotnění jsou nejpříhodnější ženiny plodné dny: 3 dny před předpokládanou ovulací a 3 dny po ní. Mužům se doporučuje abstinovat tři dny před stykem, aby měli co nejlepší koncentraci spermií.

Vášnivé polibky, hlazení, mazlení a vůbec vše, co přispěje ke stupňujícímu se vzrušení ženy, působí blahodárně. Zvlhčení pochvy totiž usnadňuje spermiím cestu. Svalové stahy při orgasmu pak dílo úspěšně dokonají.

Zásadní je ovšem duševní pohoda. Nemyslete proto při sexu na početí dítěte, ale na sebe, na to, že se cítíte dobře a že je milování příjemné. Pak se úspěch určitě dostaví.

zdroj: Babyweb.cz

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama