reklama
 

Pozdní vášeň aneb Když máma dvou dětí uteče od rodiny

Co může ženu pobláznit natolik, že uteče z domova, který léta budovala? Že opustí své děti? Lze takové jednání pochopit či odpustit? O tom bude náš dnešní příběh.

Foto: Isifa/Thinkstock

Ještě v listopadu se Anna s  Martinem vodili při procházce za ruku. Začátkem února si sbalila věci. Opustila muže, sedmiletého Jana a tříletého Ondru, a odešla za Jiřím, největší láskou svého života.

Co může ženu pobláznit natolik, že uteče z domova, který léta budovala? Že opustí své děti? Lze takové jednání pochopit či odpustit? O tom bude náš dnešní příběh.

Spolehlivý, stále stejný...

Všichni je považovali za ideální pár. Martin je úspěšný obchodník, ale žádný workoholik, který by zanedbával rodinu. Anna pracovala na půl úvazku v reklamní agentuře a starala se o děti. Postavili si dům ve středních Čechách, spláceli hypotéku, o víkendech navštěvovali rodiče nebo sousedy. Kdybyste hledali vzorový pár z reklamy na rodinu, oni by byli ti praví kandidáti.

A teď najednou zůstal doma nešťastný táta s uplakaným prvňáčkem a zmateným prckem, který nedokáže pochopit, kam mu zmizela máma...

Doporučujeme: Jsem nervózní matka, řvu na děti

"Martin je moc hodný člověk. Milý, laskavý, skvělý táta. Bylo mi s ním léta tak nějak poklidně dobře, i když to poslední dobou v posteli nebyla žádná sláva. Prostě jsme si zevšedněli. Jeden den byl jako druhý. Pak jsem poznala Jiřího. A pochopila, proč se kvůli lásce, podvádí, zabíjí a vedou války," vypráví Anna.

Může za to sex...

"Já vím, že mě všichni odsuzují. Kdybych viděla problém zvenku, dělala bych to také. Vím, že to pro moji bývalou rodinu musí být strašné. Synové mi moc chybí. A vůči Martinovi mám strašné výčitky svědomí. Ale bez Jiřího prostě nedokážu dýchat," přiznává Anna. Nedokáže skrýt, že je šťastná, jen září.

"Nemohu s tím nic dělat. Můj zdravý rozum na mě křičí - Ty jsi se úplně zcvokla! Když se s odstupem pozoruji, dávám mu za pravdu. Ale potom mě Jiří pohladí a feromony mi vyplaví mozek z hlavy. Bude mi třiačtyřicet a nikdy předtím jsem takový pocit nezažila. Nejspíš všeho budu za pár měsíců trpce litovat, jenže teď jsem proti svým pocitům úplně bezbranná," říká.

Jak se vášni bránit? Čokoládou!

Existuje cesta, jak se podobným problém vyhnout? Jestliže chcete zestárnout s jedním mužem, musíte svou lásku budovat každý den stále znovu. Nenechte společnou touhu ze vztahu vytratit, nepodléhejte stereotypům. Jinak bude váš let v oblacích nejspíš zakončen tvrdým pádem na zem.

"O lásku je třeba pečovat. Pokud máte funkční rodinu s malými dětmi, je lepší si nechat chuť na závrať zajít a raději se snažit dodat šťávu vztahu, který už žijete," radí pražská psycholožka Vlasta Svobodová.

"Jestliže neklid pramení u vás, můžete vyzkoušet techniku odvedení pozornosti. Lidský mozek si totiž žádá příjemné pocity: z doteku, ze sladkého, ze zábavy. Když mu dlouhodobě chybí, začne vás postrkovat třeba na cestu, odkud už není návratu.

Předejděte proto jeho ponoukání tím, že si budete plnit malá přání: kousek čokolády, příjemnou masáž, novou rtěnku. Krátkodobě ho tím uspokojíte, zatímco se můžete soustředit na to, co ve vašem stávajícím vztahu chybí a snažit se o nápravu. Protože ten, kdo je ve vztahu spokojený, milostná dobrodružství obvykle nevyhledává," uzavírá psycholožka.

Nebo snad máte jiné zkušenosti? Je prostě lidské podlehnout milostné touze? Dovedete si představit, že byste se zachovala jako Anna? Kdybyste byl Martinem, dokázal byste odpustit a přijmout ženu zpátky? O tom můžete diskutovat pod článkem.

--------------------------------------------------------------------------------

Jak zvládnout problémy v rodině?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak správně trestat děti, aby to splnilo účel?

Holení a klystýr před porodem? Zbytečné ponižování žen!

Je mi padesát: Jsem v práci už úplně odepsaná?

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama