reklama

Posedlé panenky: Skrývají duše mrtvých?

Ianu Rogersovi je 36 let. Na první pohled vypadá jako docela obyčejný chlápek odvedle. Až na to, že sbírá panenky. A věří, že jsou v nich zachyceny duše mrtvých lidí...

Foto: Profimedia.cz

Ianu Rogersovi je 36 let. Pracuje jako inspektor technické kontroly aut. Žije v britském Leicesteru. Na první pohled vypadá jako docela obyčejný chlápek odvedle.

Až na to, že sbírá panenky. A věří, že jsou v nich zachyceny duše mrtvých lidí. Takže vás asi ani nepřekvapí, že žije single...

O nadpřirozený svět se začal Ian zajímat už jako dítě. "Odmalička mě přitahovala záhada lochnesské příšery a duchů," uvedl pro Daily Mail. V dospělosti se jeho koníček změnil v hluboký, systematický zájem, který vyvrcholil lovem duchů. Od té doby už vydal za svou strašidelnou sbírku panenek stovky liber.

Duše uvězněné v těle panenky

Ian své milované panenky kupuje výhradně od okultistky Jayne Harrisové ze Shrewsbury (Jde o stejné Shrewsbury, do jehož opatství je umístěn děj středověkých detektivek s bratrem Cadfaelem – pozn. red.). Jedna tajemná hračka vyjde na 50 £, tedy v přepočtu asi 1875 Kč. Už jich má devět a pevně věří, že jsou v nich opravdu zakleté lidské duše.

Doporučujeme: Jste stará duše? Poznáte, že nežijete na Zemi poprvé?

Každá panenka má vlastní osobnost, každý prožila svůj příběh. Všechny skončily smrtí. Sběratel s nimi pořádá párty pro milovníky tajemna, kde vypráví o jejich osudech.

Esme je stařenka, jež ráda vařila a zemřela v sedmdesáti letech přirozenou smrtí. Starý pán Hubert rád žertuje. Poustevník Simon věnoval většinu života péči o nemocnou maminku. Spáchal sebevraždu, když mu umřela. Harriet je sedmnáctiletá puberťačka – protivná, jak se na její věk sluší, ale ne zlomyslná. Také ona zemřela vlastní rukou.

Pilot RAF Max padl ve druhé světové válce. Měl malou dceru, po níž se mu dodnes stýská. Sarah je vychovatelka v nejlepších letech, která uhořela v ohni, když se snažila zachránit své svěřence. Tajemná loutka bez jména má ráda jazz a zřejmě pochází z Belgie.

Čtěte také: Děsivé černooké děti bez bělma: Odkud jsou? Co chtějí?

Pětiletou Francouzku Jocelyn unesli přímo z tržiště, kde byla nakupovat se svojí maminkou, a už ji nikdo nikdy neviděl. Jen vrah. Ian říká, že z ní cítí vůni kávy. Nejvíc má ovšem rád spokojenou panenku Annabel z úvodního snímku. Skrývá prý duši sedmileté holčičky v květovaných šatičkách, která se utopila v jezeře, když si hrála s bratrem.

Zlí duchové v mrtvých očích

Ale pozor, panenky posedlé duchy mohou být nebezpečné! Jak tvrdí Jayne Harrisová, dokážou způsobit nevolnost, migrénu či bolesti na prsou. Zlo z nich může působit také na dálku, prostřednictvím fotografie v počítači. Dobře si tedy rozmyslete, jestli se podíváte na následující fotografii.

Blondýnka Peggy (na snímku vlevo) vypadá nevinně, ale je to pěkná potvora – už jen pohled na ni dokáže "zamrznout" počítač. Vyvolala neblahé pocity téměř u stovky lidí a prý způsobila dokonce infarkt! Proč je tak zlá, se okultistce zatím nepodařilo zjistit. Jisté je jen, že jde o neklidnou a pěkně naštvanou bytost, která byla ve svém skutečném životě pronásledovaná nepřízní osudu.

Moc klidu si doma neužije ani majitel panenky vpravo. Když se jí dotkne, začnou se světla v jeho bytě sama od sebe rozsvěcovat a zhasínat...

Tak co, už se bojíte? Věříte na to, že se dá do plastové panenky zaklít duše mrtvého člověka? Nebo jde jen o hru podvodníků s důvěrou naivních prosťáčků? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejzáhadnější místa ČR: Hřbitov z Erbenovy balady

Učitelka svedla dvanáctiletého. Slaví 10. výročí svatby

7 dobrých důvodů, proč cvičit jógu. Podlehnete i vy

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama