reklama

Posedlá těhotenstvím: Když se moc chce, tak to nejde

"Vycpávala jsem polštářem, abych viděla, jak budu vypadat těhotná," napsala nám paní Magdalena z Prahy. Dítě chtěla opravdu urputně. Udělala pro to vše možné i nemožné, od spousty vyšetření až po sex z povinnosti. Tady je opravdový příběh jejího otěhotnění.

Foto: Isifa/Thinkstock

"Vycpávala jsem polštářem, abych viděla, jak budu vypadat těhotná," napsala nám paní Magdalena z Prahy. Dítě chtěla opravdu urputně.

Udělala pro to vše možné i nemožné, od spousty vyšetření až po sex z povinnosti. Nakonec se jí to podařilo. Tady je opravdový příběh jejího otěhotnění.

Byla jsem jak posedlá...

Když moje kamarádka otěhotněla, chtěla jsem už taky miminko. Přítel chtěl ještě chvíli počkat, ale já nemyslela na nic jiného. Vysadila jsem antikoncepci a každý měsíc doufala, že už budu těhotná. Mezitím kamarádka porodila chlapečka - o to hůř jsem snášela, že já pořád nic.

Čtěte také: Kdy ne nejlepší otěhotnět? Ani to nechtějte vědět!

Přítel mi říkal, že na tom moc myslím, jenže já byla jak posedlá. Doma jsem si vycpávala trička a prohlížela se, jak budu vypadat těhotná. Začala jsem si počítat plodné dny a když příteli neměl ten den na milování náladu, pohádali jsme se. Byla jsem asi dost nesnesitelná, ale nemohla jsem se na nic jiného soustředit.

Málo spermií...

Když se nedařilo už půl roku, šla jsem za svojí gynekoložkou. Absolvovali jsme vyšetření, kde se zjistilo, že přítel má nižší počet spermií. Řekli nám že to není nic hrozného, abychom nemohli mít miminko. Dostala jsem léky kvůli ovulaci a v prosinci jsme jeli do Prahy na IUI (intrauterinní inseminaci - zavedení spermií do dělohy). Celý zákrok trval asi jen tři minuty. Ten den bylo krásně, udělali jsme si výlet do ZOO a já věřila, že se to prostě musí vyjít. Jenže v lednu jsem zase obrečela den, když jsem dostala menstruaci.

Skoro rok jsme se pokoušeli, a nic. Vždy, když jsem venku viděla těhotnou holčinu, bylo to hrozné. Kolikrát jsem brečela, aby to přítel neviděl a nedával si za vinu, že je to kvůli němu. V únoru mě požádal o ruku a začali jsme řešit svatbu. V březnu nás čekala další inseminace, kde nám sdělili, že pokud se to nepovede budeme muset jít na umělé oplodnění. Po výsledcích manželova odběru nám řekli, ať moc nepočítáme, že otěhotním, tak jsme se domluvili, že po svatbě podstoupíme umělé oplodnění.

Sex každý den

Jak jsem každý měsíc doufala, že budu těhotná a pokaždé to obrečela, teď jsem v to nevěřila ani trošku. A to jsme měli po zákroku mít sex každý den celý týden! Kdo to nezažil, nedovede si představit jak je to stresující, když máte sex na povel, kvůli otěhotnění, bez chuti a nálady... Ale dodrželi jsme pokyny.

Už jsem vůbec nedoufala, test jsem si udělala až o dva dny déle. Nechala jsem ho v koupelně, po chvíli šla papírek jako obvykle vyhodit - a nemohla uvěřit vlastním očím. Byly na něm dvě čárky! Ty dvě čárky pro mě znamenaly všechno. Štěstím jsem brečela a hned jsem běžela za přítelem, který ještě spal. Nakonec jsem se tedy vdávala skoro v šestém měsíci, ale vůbec to nevadilo a užila jsem si svatbu i tak.

Pak už to šlo samo

V listopadu se nám narodila dcera, byl to nejkrásnější den v mém životě. Plánovali jsme, že až jí budou dva roky, pokusíme se o druhé dítě. Jenže osud tomu chtěl jinak.

Když bylo malé 13 měsíců, zjistila jsem, že jsem znovu těhotná. Bylo to velké a milé překvapení. A já pochopila, jak moc dělá psychika: Jelikož jsem na další mimčo nemyslela, tak se to povedlo. Prostě když člověk něco moc chce, tak to zrovna nejde! Chlapeček se nám narodí v září a děti budou 22 měsíců od  sebe, takže budeme mít dost veselo. Už se nemůžu dočkat!

zdroj: Zdravě.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak počít dvojčata: Nabízíme spolehlivý návod

Vážné varování: Nesahejte těhotným na břicho!

Diagnóza z jazyka je snadná


Bronzový Choupenitch: Nechal jsem tam srdce, trénoval v garáži a strašně dřel | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama