reklama

Pořádná pařba: Kde se tančí do bílého rána?

Cross Club, Mecca a SaSaZu. Ale také vršovické bary. V metropoli ale najdete spoustu dalších míst, kam chodí příznivci hudby a tance, ať už náctiletí, nebo ti, kteří se tak ještě cítí. Vydejte se s námi na místa, která milují.

Foto: Isifa/Thinkstock

Cross Club, Mecca a SaSaZu. Ale také vršovické bary. V metropoli ale najdete spoustu dalších míst, kam chodí příznivci hudby a tance, ať už náctiletí, nebo ti, kteří se tak ještě cítí. Vydejte se s námi na místa, která milují.

V Holešovicích najdete na pár čtverečních kilometrech hned několik legendárních hudebních klubů: Mecca, SaSaZu či Cross Club jsou ty nejznámější noční kluby, které úspěšně konkurují Roxy a Radosti FX. A pokud jste intelektuálnějšího ražení, můžete zamířit do Vršovic, kde v okolí Krymské ulice vznikla velmi zajímavá sousedská komunita.

Holešovické rytmy

Dáváte přednost rytmům, co mají grády? Za pořádnou pařbou se obvykle míří do Holešovic. Taneční kluby v bývalých továrnách nemusí skrblit prostorem. Třeba exkluzivní klub SaSaZu nabízí 5 000 čtverečních metrů plochy pro 2000 lidí, ale také známé DJs, v jejichž rytmech se dá protančit celá noc. Milovníci house pak najdou jen o kousek dál oblíbený taneční klub Mecca, kde hudbu míchali mimo jiné Armand van Helden, Bob Sinclair, Copyright, David Morales, Deep Dish či Markus Schulz.

Zabít nestačí! aneb Puberta je chronická nemoc. Víc se dočtete ZDE >>

Míjíte se s hlavními proudy? Pár kroků od metra Nádraží Holešovice narazíte na Cross Club. Poznáte ho na první pohled podle futuristické výzdoby Františka Sádry Chmelíka. Stejně zajímavá a rozmanitá je kulturní scéna klubu: mix kultur, žánrů a přístupů postihuje snad všechny nemainstreamové hudební žánry: techno, dub, dubstep, breakbeat, drum and bass, reggae, ska, punk, rockabilly, world music. Prostor tu mají také mladé divadelní soubory, autorská čtení, cestovatelské besedy, pouliční univerzita, kinematografie a dokonce odpolední divadelní představení pro děti. To vše za minimální vstupné či zcela zdarma.

Sousedé ve znamení kultury

Krymská... Zapadlá vršovická ulička s bazarem, nonstop hernami a nudnými hospodami se v posledních letech spontánně proměnila v komunitu, kde kvasí kulturní život. Začalo to literární kavárnou Shakespeare & synové a sklepním klubem Skutečnost. A pak už to šlo ráz na ráz: performance, koncerty, autorská čtení, výtvarné výstavy.

Shakespeare & synové či Skutečnost už jsou dnes minulostí, Krymská však žije dál. Už třetím rokem ožívá sousedským festivalem Zažít město jinak. Za rohem vzniklo Café Sladkovský, zázemí občanského sdružení Start Vršovic. Na místě „Šejkspíra" je dnes Café v Lese a přidružené Sanatorium nad Lesem. Nedaleko vyrostl Koncept Mu, alternativní galerie kombinující výtvarné umění a designový atelier.

Na Krymské klidně potkáte v jeden den spolužáka ze základky, legendu kapely Plastic People, svého oblíbeného výtvarníka, slavného herce nebo chlapíka, co vám opravoval bojler, ale nenajdete tu jedinou plazmovou televizi. Bez těch se totiž prosperující lokalita s bohatým sousedským i kulturním životem v pohodě obejde.

Stálice v centru

Náš výčet by nebyl kompletní bez stálic, které mezi pražskými tanečními kluby představují Radost FX a Roxy. Ve vinohradské Radosti si užijete hlavně žánry house, hip hop a R&B/soul, to vše v úhledném balení pro pražskou smetánku. Nechybí ale ani rozmanité klubové noci, ať už je to gay-friendly party nebo party sledující nejnovější elektronické hudební trendy. Časopis Ministry zařadil v roce 1999 Radost FX mezi 20 nejlepších klubů světa a v roce 2007 se Radost stala 8. nejlepším barem světa podle internetových stránek World's Best Bars.

Legendou je také kultovní experimentální prostor Roxy s více než sedmnáctiletou tradicí. Jeho specializaci představují progresivní směry včetně drum'n'bass a jungle. Vedle rozsáhlého klubu se dvěma bary tam najdete také experimentální divadelní prostor, galerii a internetovou kavárnu s výhledem do Dlouhé ulice.

Chyběl vám v našem stručném výčtu nějaký jiný klub? Chodí vaše děti, nebo třeba i vy sami někam úplně jinam, kde skvěle hrají k tanci? Neuvedli jsme váš oblíbený podnik? Napište do diskuze pod článkem a dejte tipy ostatním, kde se mohou v Praze dobře pobavit!

zdroj: praha-levně.cz, citybee.cz, cz.prague-stay.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chtěla být krásná. Zemřela úplně zbytečně

Osmimáma Nadya: 14 dětí, tanec u tyče a pád až na dno

Proměňte svůj balkon: 5 kroků, jak na to

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama