reklama

Pohádka na víkend: O zlobivých hračkách

Neumíte si představit, jak některé hračky dokážou zlobit! Vy si možná myslíte, že rozházené kostičky jsou jen práce nepořádného Jirky nebo Šárky, ale všechno může být jinak!

Dítě a lego
Dítě a lego | Foto: Profimedia.cz

Neumíte si představit, jak některé hračky dokážou zlobit! Vy si možná myslíte, že rozházené kostičky jsou jen práce nepořádného Jirky nebo Šárky, ale všechno může být jinak!

V pokojíčku právě probíhá velká bitva. Několik igráčků s nářadím obsadilo tatrovku a teď jezdí pokojem a rabují. Berou si všechno, co je napadne. Na tatrovce už je naložený hotový poklad, zato v domečku pro panenky chybí porcelánové nádobí a stříbrné lžičky. Igráček s pistolkou vzal dokonce do zajetí panenku v háčkovaných šatečkách a vězní ji v kabině auta!

V rohu pokoje pláče opička Bíba, které ukradli bačkory, a parta igráčků právě žene z ohrady několik růžových koníků s dlouhými hřívami. A co je nejhorší, jeden z pirátů teď sebral na stole kus sušenky a rozdrobil ji celou do postele!

„Maminka!" ozve se výkřik z kabiny a tatrovka s kvílením zatáčí za skříň. Maminka vchází do pokoje a igráček vzadu na korbě jedním trhnutím rozsype na podlahu pytlík kuliček.  Ještě krok a maminka má pět skleněnek pod pantoflí! To bude rambajz!

A je to tady: „Jirko! Šárko?! Co má tohle znamenat!" ptá se opravdu rázně maminka a už má ruce v bok. Jirka se Šárkou jsou v mžiku v pokoji a už to vidí. To snad není možné. Marně říkají, že tohle určitě neudělali, že sušenky jedli naposledy v pondělí a u stolu a že nikdo z nich neházel maňásky na skříň. Maminka je rozlobená, má přijít dědeček s babičkou a v pokoji to vypadá jako po výbuchu. A na okně…na okně je marmeládou napsáno: AŤ ŽIJE REVOLUCE!

Někdo zvoní, to bude dědeček s babičkou. Chtěli jít s dětmi na maňáskové divadlo a místo toho se bude uklízet. Maminka se mračí a jde vařit kávu. Babička maminku uklidňuje, přinesla jí čokoládu s višněmi. Dobře si pamatuje, jak zlobila maminka, když byla malá. Jen ta marmeláda na okně je snad trochu moc. Děda je zase hasič a hned tak se ničeho nelekne. Jde se rovnou podívat do dětského pokoje, co se vlastně stalo. Rozhlédne se, mrkne do tatrovky za skříní a všechno je mu jasné. Tady pomůže jen policejní stanice a pejsek Čmuch!

„Nechte věci jak jsou!" velí dědeček, „Ničeho se nedotýkejte, bylo by to maření vyšetřování!" nakazuje a doprostřed pokoje položí krabici s velkou mašlí. Jirka se Šárkou jsou dvojčata a včera jim bylo pět let! Než maminka dořekne: „To je ale pěkné rozmazlování!", bude stát uprostřed pokoje velká policejní stanice z lega. A jde se do divadla. I s maminkou, protože té by to určitě nedalo a všechno by uklidila sama.

Cestou z divadla už se maminka nezlobí, takže si všichni ještě zajdou do cukrárny na větrníky. A v pokoji? Tam je čeká překvapení. V cele předběžného zadržení už je 5 pirátů igráčků! A pejsek Čmuch nese opičce Bíbě bačkory, které vyčmuchal ve skrýši za prádelníkem. I panenky v domečku už mají své nádobí a panenka v háčkovaných šatečkách už je ve svém pokoji.

Jirka s Šárkou nestačí zírat. Až jim večer maminka přečte pohádku a zavře za sebou dveře, vyjede z pod stolu autíčko s policistou legáčkem. 3 piráti jsou ještě na svobodě! Tu noc mají pro jistotu hračky zákaz vycházení. Jenom Čmuch běhá z kouta do kouta a hledá. Legáček podává hlášení. Děti už můžou umýt okno, protože policista nápis vyfotografoval a sejmul otisky prstů. Z peřin také odebral vzorky sušenek a je jasné, že tohle piráty usvědčí.

Jestli máte v pokoji nepořádek, nebojte se obrátit na odborníky!

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama