reklama

Pohádka na Štěpána: Vánoční kuchyňská katastrofa

Hned odpoledne, když přišel Lukáš s maminkou z nákupu, postavila maminka ke kuchyňské lince židli, aby Lukáš mohl pracovat s ní. Nápad to byl skvělý, ale málem skončil katastrofálně. Ještě, že byly ty Vánoce...

Foto: Profimedia.cz

Hned odpoledne, když přišel Lukáš s maminkou z nákupu, postavila maminka ke kuchyňské lince židli, aby Lukáš mohl pracovat s ní...

V adventním kalendáři v okénku číslo 3 vykukoval čokoládový medvídek. Byl trochu nervozní, protože nejméně týden se nikdo neukázal, aby okénko otevřel. No jistě. Lukáš byl přece tři dny u babičky a některá okénka prostě neotevřel. To je nadělení! Co když na něj docela zapomenou a po Štědrém dnu kalendář vyhodí?

Čtěte také: Co by se stalo, kdyby Ježíš přišel na svět v ČR 2014?

Medvídek byl den ode dne čím dál vystrašenější. A nebyl sám. V zavřeném okénku zůstala také čokoládová rolnička a kapřík. Všichni tři čekali, ale záchrana nepřicházela. Lukáš měl totiž docela jiné starosti. Pomáhal mamince s vánočním cukrovím a taky s úklidem.

Kluk v kuchyni: katastrofa na pochodu

Vypadalo to takhle. Hned odpoledne si maminka nachystala vál, vajíčka, koření a velké těžké dózy s moukou. Lukáš si uvázal svou vlastní kuchařskou zástěru, vyhrnul si rukávy a pořádně se protáhl. A jak se protáhl, úplně ztratil rovnováhu. Snad šlápl vedle nebo se jen převážil, kdo ví, ale rozhodně začal padat! V poslední chvíli zahlédl dózy s moukou a rychle se jich chytil. A to nebyl dobrý nápad...

Polohrubá i hladká - obě dózy letěly dolů ze stolu i s Lukášem. V momentě to v kuchyni vypadalo jako po sněhové vánici. Maminka jen zalapala po dechu. Byla to ale klidná a statečná maminka, takže oprášila Lukáše a zametla a vyluxovala mouku. Pak vytáhla ze spíže další balíčky mouky a doplnila dózy.

Doporučujeme: Vánoční pohádka s poučením

Lukáš si utřel slzy a už se hnal zpátky na židli, aby mamince vynahradil všechno to trápení. Když se do pečení pustí oba, budou mít cukroví upečené natotata! Misku s vejci srazil loktem právě ve chvíli, když vcházel do kuchyně tatínek. "No nazdar!" řekl tatínek a začal si sundávat vajíčkové ponožky. Maminka dala na plotnu slepičí polévku a odnesla Lukáše na židli do jídelny. "Tady seď a počkej na večeři, to bude nejbezpečnější!" řekla ještě a šla chystat misky na polévku.

Konec dobrý, všechno dobré

U večeře už byla maminka trochu unavená. Ten den chtěla nachystat těsto na čtyři druhy cukroví a místo toho celé odpoledne uklízela kuchyň. A jen se nad tím zamyslela, zvrhnul Lukáš svůj talíř s mastnou polévkou na čistý ubrus. "Tak dost! Okamžitě do postele nebo podpálíš dům!" řekli tatínek i maminka. Lukáš se šoural do pokoje a tekly mu slzy jako hrachy. Tatínek s maminkou seděli rozmrzele u stolu a bylo jim Lukáše líto. Vždyť připravovat Vánoce má být přece radost! Najednou Lukáš vykoukl z pokoje. V podpaží měl adventní kalendář. "Hele na co jsme zapomněli!" ukázal tátovi.

Každý si vyloupl jednu malou čokoládičku a všechno bylo rázem veselejší. Tak se stalo, že medvídek, rolnička a kapřík zachránili domácí pohodu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Andělé existují! Kdo doopravdy jsou a jak vypadají?

Marie Kyselková: Těžký život princezny se zlatou hvězdou

Chcete žít v cizině? V těchto zemích vám bude nejlíp

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama